20-letni kierowca opla potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych.

20-letni kierowca opla potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych.

Policjanci sztumskiej komendy wyjaśniaj okoliczności zderzania drogowego z udziałem osoby pieszej. 20-letni kierowca opla potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. Poszkodowany 44-latek z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierujący był trzeźwy. W sobotę wieczorem oficer dyżurny sztumskiej komendy otrzymał informacje o potrąceniu pieszego. Do zdarzenia doszło na ulicy Mickiewicza.
Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego i prewencji. Jak ustalili wstępnie mundurowi, kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa mężczyźnie przechodzącemu przez przejście dla pieszych, w wyniku czego doszło do jego potrącenia. 44-latek z urazem głowy i ogólnymi obrażeniami ciała został przetransportowana do szpitala w Sztumie. Kierujący 20-letni mieszkaniec powiatu został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Teraz funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Pamiętajmy! Relacje kierowca – pieszy mają bardzo szczególną rolę.
Wzajemne poszanowanie praw, respektowanie obowiązków wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Niestety to piesi ponoszą największe skutki – w konfrontacji z autem nie mają żadnych szans. Kierowcy muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza, kiedy zbliżają się do przejścia dla pieszych. Piesi natomiast powinni wziąć do serca zasadę ograniczonego zaufania: to, że my widzimy nadjeżdżające auto, wcale nie oznacza, że kierowca widzi także nas. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić na przejście tuż pod nadjeżdżający pojazd, nigdy też wychodzić na jezdnię zza przeszkody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *