Policjant z KPP Sztum w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę.

1
835

Funkcjonariusz z zespołu patrolowo-interwencyjnego będąc po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który chwilę wcześniej prawie wjechał w auto policjanta. Dzięki zdecydowanej i godnej naśladowania postawie policjanta, 39-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego odpowie przed sądem za jazdę pojazdem pod wpływem alkoholu.

O tym, że policjantem jest się 24 godziny na dobę doskonale wiedzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. W niedzielne popołudnie kolejny funkcjonariusz sztumskiej komendy wykazał się stanowczością oraz godną naśladowania postawą i zatrzymał pijanego kierowcę, który chwilę wcześniej prawie uderzył w samochód kierowany przez policjanta.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Gurcz, pow. kwidzyński. Mundurowy podczas jazdy zauważył, że naprzeciw niego, po jego pasie jezdni, porusza się inny samochód – VW Polo. Sierż. Przemysław Kreczman widząc, że pojazd, mimo możliwości, nie zmienia pasa ruchu, zwolnił, aby auto jadące w jego kierunku zdążyło powrócić na swój pas jezdni. Niestety nadjeżdżający pojazd nie zmienił pasa ruchu, więc policjant z KPP w Sztumie, chcąc uniknąć czołowego zderzenia zjechał na pobocze.

Policjant natychmiast podjął pościg za sprawcą zatrzymując go chwilę później. Wezwani na miejsce policjanci kwidzyńskiej drogówki ustalili, że 39-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Kierowcą osobowego Volkswagena okazał się 39-letni mieszkaniec gminy Kwidzyn. Zatrzymany odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przykład, gdzie czujność i godna naśladowania postawa innego kierowcy przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
traktor Recent comment authors
traktor
Gość
traktor

normalny obowiązek,nic nadzwyczajnego!ale order dostanie