Bieżnia lekkoatletyczna czyli „Nowoczesny obiekt sportowy…”

6
2159

W styczniowym wydaniu Informatora dzierzgońskiego został opublikowany artykuł „Obiekt lekkoatletyczny”. Zgadzamy się z anonimowym autorem artykułu, że w naszej gminie brakowało profesjonalnego obiektu lekkoatletycznego.

„Brakowało” to znaczy ,że teraz jest. Zajrzeliśmy więc na wymieniony obiekt usytuowany w okolicach Orlika i intensywnie wypatrywaliśmy profesjonalnego obiektu. Nic takiego nie ukazało się naszym oczom.

No chyba że autor miał na myśli bieżnię przebiegającą wśród zwałów błota. Z prawdziwego zdarzenia obiekt, owszem powstał, ale w sąsiedniej gminie Sztum. Tartanowa bieżnia, stanowiska do rzutów i skoków, nowoczesny budynek dla użytkowników obiektu.

W Dzierzgoniu mamy bieżnie w błocie. Nie negujemy samej inwestycji, bo z pewnością taka bieżnia lekkoatletyczna była potrzebna dla uczniów gimnazjum, jednak można było w czasie projektowania pomyśleć o doprowadzeniu drenów, które zbierały by zaległą wodę, która jak możemy zobaczyć na zdjęciach zalega, powodując niedostępność dla uczniów po ulewach.

Dlaczego w Sztumie potrafią, a u nas w Dzierzgoniu, nie…

Odpowiedź jest prosta. W Sztumie włodarze potrafią aplikować o duże środki na rozbudowę obiektów sportowych, rekreacyjnych. W Dzierzgoniu możemy zrobić tyle na ile pozwolą nam środki własne, bo o pozyskaniu znaczących finansów, gmina może pomarzyć. Stąd też stawia się zasłonę dymną ogłaszając swój sukces w postaci wspomnianego obiektu, placów zabaw czy remizy strażackiej, wyremontowanej ze środków własnych.

A Państwo? jak oceniają inwestycję?

guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Leny
Leny
3 lat temu

Jak dla mnie powinna być zrobiona na około Orlika, wystarczyłyby nawet 2 pasy. A nie taki prosty odcinek. Dobrze wiemy, że w Dzierzgoniu nie ma typowej bieżni, była co prawda kiedyś żużlowa na boisku Powiśla, ale tej już nie ma. Więc gdzie tu biegać?! pozostaje jedynie bieganie wewnątrz budynków/hal sportowych, po drogach asfaltowych lub wałem po płytach na Dzierzgonce.

Adam
Adam
3 lat temu

Budowanie takich obiektów to marnowanie pieniędzy. Ani to ładne ani praktyczne. Dziwię się że burmistrz jako nauczyciel wf podjęła decyzję o budowie. No a.wykończenie pozostawia wiele do życzenia. Błoto i fuszerka.

Adam
Adam
3 lat temu

Tak, Sztum może być przykladem jak to to robić dobrze. Stadion robi wrażenie gratulacje dla Sztumu. Szkoda że nasza pani viceburmistrz nie przeniosła dobrych praktyk do Dzierzgonia

Dobromir
Dobromir
3 lat temu

Obserwując poczynania obecnej władzy można dojść do wniosku że chce a nie ma pojęcia jak. Dobrze jej wychodziło negowanie wszystkiego co dotychczas zostało zrobione . Wzgórze złe, plaża złe, drogi złe, wszędzie widziała i widzi błędy. Wystarczy porównać kwotowo , w polskich złotych dwa pierwsze lata poprzedniej kadencji i obecnej. Tragedia . Nadzieja w kolejnych firmach które ogłoszą konkurs na place zabaw. Z samego budżetu gminy nie da się budować dobrego wizerunku gminy . Łatwo się niszczy, trudno się tworzy, czyż nie Domańska ?

connor mcdavid
connor mcdavid
3 lat temu

czerwona strona w ofensywie, pozdro kumatym

zmartwiona z Dzierzgonia
zmartwiona z Dzierzgonia
3 lat temu

Najemnicy ze Sztumu z Podlewską nic nie potrafią i teraz wiemy dlaczego burmistrz Sztumu im “podziękował” za pracę.. Szkoda że naszych dzierzgońskich fachowców wyrzucono z pracy to teraz mamy, to co mamy.