Aplikacja “Moja komenda”. Policja dostępna również online.

0
646

Podczas spotkań dzielnicowi w powiecie sztumskim proponują swoim mieszkańcom korzystanie z szybkiej i prostej w obsłudze aplikacji “Moja Komenda”. Należy jednak pamiętać, że w przypadku potrzeby wezwania pilnej interwencji korzystamy wyłącznie z numeru alarmowego (997 lub 112).

Sztumscy policjanci za priorytet stawiają sobie wzmocnienie współpracy ze społeczeństwem. Doskonałymi narzędziami pozwalającymi na poznanie problemów i opinii mieszkańców są: program “Dzielnicowy bliżej nas” oraz “Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Bezpieczeństwo mieszkańców ma poprawić również aplikacja “Moja Komenda”. Umożliwia ona wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać, np. własny adres zamieszkania, a program odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania. Dzielnicowych możemy wyszukać po wpisaniu ich danych: imienia i nazwiska. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Odnaleźć swojego dzielnicowego użytkownik może nawet, gdy nie musi posiadać dostępu do Internetu.

Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodano do niej dodatkowe jednostki, m. in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu.

Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym. „Moja Komenda” dostępna jest na telefony z Androidem i na iOS. Usługa jest bezpłatna. Pamiętajmy, że w przypadku potrzeby pilnej interwencji należy skorzystać z numeru alarmowego 997 lub 112.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar