Dzierzgoń. Zabawa na skwerku grozi porażeniem prądem.

7
2088

Niedzielny spacer i wypoczynek na miejskim skwerku obok domu kultury może się okazać tragiczny w skutkach. Tydzień temu zadzwoniła do mnie mieszkanka Dzierzgonia z prośbą o interwencję. Sprawa dotyczy stanu oświetlenia a właściwie jego braku. Skwerek jest kompletnie zdewastowany i stwarza zagrożenie dla przebywających tam osób.

Służby miejskie – właściciele obiektu zapomniały o konieczności konserwacji swojego obiektu. Na chwilę obecną jest on w opłakanym stanie. Trawniki zaczynają przypominać łąkę czekającą na sianokosy, a urządzenia elektryczne są uszkodzone, niesprawne i do tego najprawdopodobniej pod napięciem.

Do fatalnego stanu dochodzi jeszcze fontanna usytuowana w centralnym punkcie, która również nie działa, a w jej wnętrzu możemy znaleźć śmieci. Wspomniane miejsce odwiedziłem również wieczorem po zachodzie słońca. Niestety panowały tam „egipskie ciemności- w miejscu, które miało służyć mieszkańcom do wypoczynku, na co wydano publiczne pieniądze.

Każdego dnia dzieci wracające ze szkoły mogą zostać porażone prądem gdy złapią za odkryte elementy instalacji elektrycznej. Wielkie szczęście że nic nikomu do tej pory się nie stało. Nasuwa się pytanie do władz Dzierzgonia: Czy warto dłużej pozostawiać losowi zdrowie i bezpieczeństwo spacerujących? Czy tak ma wyglądać wizytówka Dzierzgonia?

Apeluję o podjęcie działań naprawczych, które przywrócą bezpieczeństwo i funkcjonalność tego miejsca. Co jest powodem zaniechań?

guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
3 lat temu

Na sianokosy zapraszam na cmentarz przy rynku. Jest zarośnięty jak nigdy dotąd. Generalnie nigdy nie był taki zaniedbany. Oprócz trawy jest kupa śmieci.

lala
lala
3 lat temu
Reply to  mieszkaniec

niemiecki cmentarz, to niech niemcy go sprzataja/a jest ich u nas sporo/ – taki ichni ordnung

ster
ster
3 lat temu
Reply to  lala

lala Ewidentnie powinieneś umówić się na spotkanie z lekarzem specjalistą

były radny
były radny
3 lat temu
Reply to  ster

Teens sprzatac bo inne miasta o nas zapomną

Adam
Adam
3 lat temu

Miasto jest brudne i zarośniete!!! Plaża nad jeziorem Kuksy to powinien być kokejny temat dla portalu. Te urzędasy sobie w kulki z nami lecą. Ela powinnaś się wstydzić tak zaniedbalas nasze miasto. Dziwne że i Zbyszkowi to nie przeszkadza… taki układ

Dobromir
Dobromir
3 lat temu
Reply to  Adam

Nie przeszkadza Panu Wszechmogącemu bo wykoszono mu teren przed firma na Elbląskiej. Tak ma być i basta! Plaża na Kursach? Przecież to wytwór poprzednika , podobnie jak skwer. To musi ulec zapomnieniu. Dobrze że chociaż ten portal egzekwuje dobra robotę od rządzących osób płci żeńskiej Ela Ala Hala.

nauczycielka
nauczycielka
3 lat temu
Reply to  Dobromir

zamknięto kładkę zamyka się plac zabaw przy Lewiatanie to można zamknąć i skwerek a co tam a po co szykować wystarczy wywieszka zakazująca przebywania i mamy dobre zmiany