Sztumscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych do jakich doszło na terenie powiatu w miniony weekend.

W obu przypadkach kierujący skuterami byli pijani. Teraz mężczyźni usłyszą zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Za tego typu przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości 5 tys. złotych oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na czas nie krótszy niż 3 lata.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę po południu. Dyżurny sztumskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Pachoły, doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna zjechał na przeciwny pas ruchu i wjechał do rowu.

Przeprowadzone badanie wykazało, że 60-letni mieszkaniec Rychlik jest pijany. Alkomat wykazał ponad promil alkoholu.

Do kolejnego zdarzenia doszło w niedzielę na trasie Stary Dzierzgoń- Folwark. 42- letni kierujący skuterem zjechał na pobocze uderzył i uderzył w znak. Mieszkaniec gm. Susz z obrażeniami ciała został przewieziony do sztumskiego szpitala. W szpitalu przeprowadzone badanie wykazało, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar