Właściciele klubu Tango w Starym Dzierzgoniu zwrócili się o pomoc do Krzysztofa Rutkowskiego, by ustalił sprawców działań przestępczych, jakie wobec ich lokalu były podejmowane w ostatnich latach. Detektyw przedstawił wyniki dochodzenia na konferencji prasowej w Malborku.

Od kwietnia 2013 roku w klubie Tango w Starym Dzierzgoniu miało dojść do czterech prób podpalenia, pięc razy rozlano cuchnącą substancję, ośmiokrotnie kierowano groźby karalne wobec właścicieli. Jak twierdzą Marek i Jerzy Fulara, prowadzący klub, działania prokuratury i policji nie przyniosły żadnego rezultatu. Dlatego zwrócili się o pomoc do Krzysztofa Rutkowskiego.

Detektyw podjął dochodzenie i jak wyjawił, ustalił osobę, która ma stać za tymi działaniami. Podejrzanym jest Waldemar Ch., mieszkaniec powiatu sztumskiego. Motywem nękania lokalu w Starym Dzierzgoniu ma być zemsta za udostępnienie nagrania z monitoringu po napadzie na jednego z pracowników ochrony w 2012 roku. To doprowadziło do skazania winnych i wtedy zaczęły się groźby. Nie chodziło o wymuszenie haraczu lub przejęcie lokalu, jedynie o zemstę.

Krzysztof Rutkowski zapowiedział, że osoba która udzieli informacji przydatnych dla udowodnienia podejrzanym winy może liczyć na nagrodę, ufundowaną przez właścicieli klubu i biuro detektywistyczne, nawet 10 tysięcy euro. Wyjawił, że spotkał się z policjantami ze sztumskiej komendy powiatowej i rozmawiał nt. sprawy klubu w Starym Dzierzgoniu. Stanowczo skrytykował wcześniejszy brak skutecznych działań ze strony prokuratury i policji.

Poprosiliśmy o komentarz rzecznika prasowego KPP w Sztumie. Jak oświadczyła pełniąca obowiązki oficera prasowego st. asp. Alicja Lityńska, obecnie prowadzone jest postępowanie w sprawie usiłowania włamania i uszkodzenia mienia w klubie Tango. Odbywa się ono pod nadzorem prokuratury. O wszystkich czynnościach strony postępowania są informowane, zaś z uwagi na dobro śledztwa szczegóły nie będą ujawniane.

 

5
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
UrlopowiczRutkowski Patrol XDdzierzgon_87NicknameTest Recent comment authors
Test
Gość
Test
Nickname
Gość
Nickname

Pan czesący się żelazkiem z pewnością pomoże ?

dzierzgon_87
Gość
dzierzgon_87

Rutek jedynie do takich popierdółek się nadaje. Zaprosić go na most w dzierzgoniu do fryzjera 🙂

Rutkowski Patrol XD
Gość
Rutkowski Patrol XD

Hahaha Rutkowski , sprawę Magdy też rozwiązał, żałosne . Jedyne do czego On się nadaje to do wplątywania niepotrzebnych osób , kogut jeden .

Urlopowicz
Gość
Urlopowicz

SpangeBob kanciastogłowy tepy ch…. ! Na nowego hamera przyjechal zarobic bo i tak gowno w sprawie zrobi ha ha .