W sprawie przyszłorocznych wyborów na burmistrza wiadomo jest tylko tyle, że odbędą się prawdopodobnie w listopadzie. Reszta, to wielka niewiadoma. Na miejscowej „giełdzie” krąży kilka nazwisk, ale nikt nie chce zająć oficjalnego stanowiska, tłumacząc się tym, że do wyborów został jeszcze rok.

My jednak postanowiliśmy zapytać Państwa kto, waszym zdaniem, powinien zająć fotel burmistrza? Kogo Państwo by widzieli na najważniejszym stanowisku w gminie? Swoje propozycje proszę kierować w komentarzach. Na koniec tygodnia postaramy się uzyskać informację od wskazanych osób czy są zainteresowani startem w przyszłorocznych wyborach.

Zapraszamy do komentowania!

65
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
38 Comment threads
27 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
49 Comment authors
TomekmariahejjColaŻyczliwy głos Recent comment authors
Mariusz
Gość
Mariusz

Wojtek Demko! Myślę, że spokojnie zostawiłby w tyle Panią Domańską

lolo
Gość
lolo

Myślę, że P. D. to każdy zostawiłby w tyle.

Tomek
Gość
Tomek

Chyba zgłupialeś

Belzebub
Gość
Belzebub

Wojciech Demko byłby niezłym kandydatem obawiam się jednak, że nie zechce startować…

znudzony
Gość
znudzony

zaczęło się …

MAGDA
Gość
MAGDA

Pani Jola jest najlepsza kandydatka na to stanowisko ? świetna babka !!

spławik
Gość
spławik

Zwłaszcza w pozyskiwaniu środków (do swojej kieszeni). Skala podwyżek uposażenia powala z nóg.
W myśl zasady chytry dwa razy traci zapowiada się spektakularny zwrot sytuacji.

ola
Gość
ola

Elżbieta Domańska

ola
Gość
ola

Leszek Sarnowski

Ewa
Gość
Ewa

Paweł Michalski to mój kandydat

Czacza
Gość
Czacza

Michalski jak najbardziej. Solidny i uczciwy facet.

alan
Gość
alan

A może Zbigniew Przybysz- nasz przedsiębiorca?

Mała
Gość
Mała

Pani Jola Szewczun trzymam mocno kciuki jak by chdziala być burmistrzem Dzierzgońia

nick
Gość
nick

A ja uważam, że świetnym gospodarzem byłby np były dyrektor z podstawówki Pan Erber. Z powodzeniem i sukcesami prowadził szkołę, a co najważniejsze szanuje ludzi.

Oku
Gość
Oku

A o jakich sukcesach mówisz…? Żal dalej sie wypowiadać..niestety

nick
Gość
nick

O wysokiej średniej szkoły, o wynikach w nauczaniu, wyraźnej poprawie infrastruktury, a przede wszystkim o tym, że był konkretny w działaniach i szacunku do ludzi

dzie
Gość
dzie

Szacunku do ludzi hahaha

dzie
Gość
dzie

To nie jest dobry kandydat nie mam do niego zaufania nie wzbudza mojego zaufania.

kkkkkk
Gość
kkkkkk

To jest chore, jak ktoś ma inne zdanie zaraz minusy są dawane zero tolerancji dla innego człowieka, jak ma inne zdanie niż ty nie każdy trawi Pana Erbera i trzeba szanować decyzje tej osoby. Co komu da dawanie minusów.Ja również bym nie chciał żeby kandydował gdyż wtedy, jak by wygrał chodzenie do urzędu by było katorgą.

Iskra
Gość
Iskra

Wojtek Demko.. Najlepszy z… Najlepszych, a zarzaem jedny – godny zaufania.

Obywatel
Gość
Obywatel

Ja uważam, że p. Domańska powinna rządzić następną kadencję. Jeżeli będziecie pytać o dokonania to kilka już od razu się nasuwa, np droga na ul Jana Pawła II, Droga i chodnik na ul Reja, Remiza strażacka, plac zabaw przy szkole podstawowej.

Mieszkaniec osiedla.
Gość
Mieszkaniec osiedla.

To chyba żart. Nawierzchnia ulicy oś. Jana Pawła II jest w stanie skandalicznym i nikt jej nie naprawiał od czasu wykonania (lata 90 -te).
Plac zabaw przy szkole podstawowej sfinansowany ze środków budżetu obywatelskiego.

Gość
Gość
Gość

Przy okazji niszcząc poprzednią młodą inwestycję.

Kollar
Gość
Kollar

Dokładnie powiedziane śledzę sprawy dzierzgonskie.

Danyy
Gość
Danyy

Slawk Ereber
Czemu Nie !!!!!!!

Pytam
Gość
Pytam

Czy w tym miescie naprawde nie ma mlodego zdolnego managera na ktorego moge oddac glos? Kogos kto nie wywodzi sie z kasty nauczycieli, ludzi ktorzy juz osobiscie lub pobocznie z tej gminy robili sobie zrodlo utrzymania?

PIS
Gość
PIS

Myślę że Ktoś z PiS, MOŻE KTOŚ SIĘ TAKI ZNAJDZIE…
DOŚĆ LEWACTWA I LIBERAŁÓW…

adam
Gość
adam

Tak, jestem za- Pani Grochowska!

Karol
Gość
Karol

Tylko z Jolkąnbędzie lepiej, szybko i widocznie.

Szejk
Gość
Szejk

Tylko ja

Maria.
Gość
Maria.

Pani Jola to najlepsza kandydatka .

Maria.
Gość
Maria.

Pani Szewczun Jola jest najlepsza na to stanowisko .

kkkkk
Gość
kkkkk

Ok wszyscy zrozumieli za pierwszym komentarzem.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Elżbieta Domańska jeszcze powinna mieć szansę się pokazać. To dopiero 3 lata. Poprzedni rządzili ponad 10 lat

lolo
Gość
lolo

Już się pokazała! Wystarczy!!!!

Rodzic
Gość
Rodzic

Nie bardzo rozumiem tego hejtu wobec Erbera. Jeśli ktoś go już pozna to już wie, że to naprawdę w porządku gość. Nie chcę, żeby został burmistrzem, bo to świetny nauczyciel i wychowawca

hhhj
Gość
hhhj

hahaha

Maria.
Gość
Maria.

Jolanta Szewczun tylko to najlepsza kandydatka .

Kazik
Gość
Kazik

Elżbieta Domańska

Jacek
Gość
Jacek

Szanowni Państwo, tak może nie w temacie, choć może w jego nurcie…Z przykrością muszę stwierdzić, że Tv Sztum w sposób żenujący manipuluję informacją. Każdy komentarz, który krytycznie odnosi się do działań aktualnych władz nie zostaje opublikowany. Gratuluję redakcji działań, które przypominają czasy PRL. Przykro, że prawda i obiektywizm są temu portalowi obce. Rozumiem jednak intencje – walka się zaczęła.

Gosc
Gość
Gosc

Pani Jolanta Szewczun jest sympatyczna

JOLA LUB SLAWEK
Gość
JOLA LUB SLAWEK

pani JOLA SZEWCZUN ISLAWEK ELBERT TO DWOCH KANDYDATOW

kkkkk
Gość
kkkkk

Żaden z kandydatów

nick
Gość
nick

Ja również uważam, że to dobrzy kandydaci

dzie
Gość
dzie

Pani Szewczun mogła by dać rade chociaż ciekawe jaką pensje by miała natomiast Pan Erber zdecydowanie nie.

znajomy
Gość
znajomy

Erber zupełnie nie jest tym zainteresowany

Cenzor 1
Gość
Cenzor 1

Czekam na innych kandydatów w.w albo sami się zdewaluowali albo inni za nich to zrobili. Potrzeba świeżej krwi świeżego spojrzenia na gminę, obecna Pani Burmistrz otacza się nieudacznikami. Mydlenie oczu i podpinanie się pod pseudo projekty typu Nivea, Nestle czy inny wieszak jest obrażaniem inteligencji mieszkańców. Czemu nic nie słychać o energii odnawialnej tak forsowanej rok temu.

Mirek
Gość
Mirek

Burmistrz jak każdy szef dostaje ordery albo kopa w d…Gmine trzeba traktować jak własną firmę, z tym że jest to szczególna firma w której zysk to powstałe inwestycje,wykształcona młodzież przez nauczycieli z powołania ( a nie wyrobników, ), kultura trafiające do miłośników Chopina i Z. Martyniuka. Dzierzgoń to miał: inwestycje w. latach 2007- 2014 za ok 40 mln złotych ( wspomnę tylko dwie hale sportowe, zmodernizowane szkoly inne obiekty publiczne, kilometry wodociągów i kanalizacji, prywatne domy wyposażone w urządzenia do energii odnawialnej). Tego nikt nie sfinansował dlatego że Dzierzgoń był ładnym i czystym miastem. To bezwzględnie zasługa Joli, którą wiedziała… Czytaj więcej »

obywatel
Gość
obywatel

A może Piotr Ł…?

wrazliwy
Gość
wrazliwy

Mysle , jednak powinna byc p.Domanska bo przyszlo jej mowiac po imieniu sprzatac “brudy” w urzedzie i dajmy jej nastepna kadencje na dokonczenie tego sprzatania Bo p.Szewczun moze “zabrudzic” urzad

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Dokladnie. Pani Ela naprawde jest odpowiednim kandydatem. Gdyby wyciagnąc na wierzch wszystkie przekrety zarówno Pana jak i Pani Szewczun – dopiero ludzie otworzyliby oczy.

nick
Gość
nick

To dlaczego nie wyciągnięto? Mieszkanka, Pani Ela z pewnością by z tego skorzystała. Niestety nic nie znaleziono, natomiast nieudolność Domańskiej widać na każdym kroku – bałagan w ADM, w szkołach, w DOK-u, i na ulicach.

Mysliciel
Gość
Mysliciel

Mysle ,ze p.Domanska powinna byc nastepna kadencje burmistrzem ,bo juz duzo zrobila w urzedzie i miescie i niech ma nastepne cztery lata na dokonczenie tego co zaczela i utrwalenie tego

Mysliciel
Gość
Mysliciel

Mysle ,ze nastepna kadencje burmistrzem powinna byc p. Domanska , bo duzo zrobila w urzedzie i miescie dla ludzi Dajmy jej czas w postaci nastepnej kadencji zeby w tym kierunku wiecej zrobila ,jestem tego pewien ze tak bedzie

Nick
Gość
Nick

Ty myśliciel za dużo myślisz. Proponuję po prostu się rozejrzeć i wreszcie zrozumiesz, że takiego brudu i chaosu w tym mieście nigdy nie było. A w urzędach ( UM, MOPS, DOK, ADM) i w szkołach (Bągart, Dzierzgoń) ignorancja i buta. Dużo słów i bardzo mało czynów.

pawelkuc@gmail.com
Gość

Dla mnie jedyną kandydatką jest Jolanta Szewczun dba o dobro gminy organizuje imprezy wszędzie jej pełno.Tak powinien wyglądać burmistrz Pani Domańska niech wróci do szkoły i uczy młodzież jak nie przestrzegać prawa gloryfikując pociotków.

pawelkuc@gmail.com
Gość

Jolanta Szewczun wszędzie jej pełno no i ma ikrę

Kollar
Gość
Kollar

Polecam obecna Panią Burmistrz wspaniała organizatorka poprostu super.

Aśka
Gość
Aśka

Waldemar Thiede

Życzliwy głos
Gość
Życzliwy głos

Pisałem dzisiaj na kogo stawia życzliwy głos, bez emocji zachowując merytoryczność. Z chłodną głową, lecz zarządca tego forum po prostu usuną mój wpis. No cóż można i tak , można być przychylnym i cedzić komentarze lecz urna wyborcza zweryfikuje. P Jola Szewczun to moja kandydatka na Burmistrza przez jak widać duże B. Pod każdym względem Bije na głowę obecną burmistrz jak widać przez małe b. Intelekt ?? P. Jola Kompetencje?? P.Jola Walka o środki i pozyskiwanie ich ?? P. Jola dbanie o dobro i porządek w mieście i poza nim?? P. Jola i tak permanentnie do słodkiego bólu można wymieniać… Czytaj więcej »

Życzliwy głos
Gość
Życzliwy głos

No i wszystko jasne dwie kandydatury które powalczą o swój elektorat. Jeśli mam wybierać stękanie typu eeeeee yyyyyyyyyyyyyy aaaaaaaaaaaaaa wolę pozytywną retorykę, chłodną głowę, kompetencje, doświadczenie i elokwentność. Wszyscy wiedzą o co chodzi, a jak nie wiecie nie tylko cicho lecz głośno podpowiem JOLA SZEWCZUN NA BURMISTRZA. I Ci którzy mają trochę oleum w głowie jak to zwykł mawiać Onufry Zagłoba wybiorą TĘ właśnie osobę.

Życzliwy głos
Gość
Życzliwy głos

Ktoś może pomyśli że nie powinno się dawać szansy tym którzy już ją mieli??? otóż Jola nigdy tej szansy nie miała w pełni aby pokazać na co Ją stać. A wielokrotnie dawała przykład i bezsprzeczne fakty które pokazały jak pięknie nasze miasto rozkwitało. Przed nami tym razem pięć lat, elizabeth się nie sprawdziła zatem proszę powróćmy do tego co dobrze prosperowało i sprawdzało się. Wiemy już że pod wodzą tej burmistrz lepiej nie będzie, i nie nadrobimy tego co można jeszcze nadrobić. Zróbmy blokadę ze swych głosów przeciwko tej władzy ,abyśmy nie stracili jeszcze więcej. postawmy barierę ze swych głosów… Czytaj więcej »

Cola
Gość
Cola

Arbuz na burmustrza

hejj
Gość
hejj

Najlepiej Balon !

maria
Gość
maria

Proszę państwa połączcie siły i pracujcie dla dobra pięknego miasta pozwólcie pani Burmistrz obecnej na dalszą kadencję pani Jola powinna dołączyć i wykazać się swoją wiedzą wspólnie zrobicie więcej skończcie z obwinianiem się przyglądam się codziennie jak zmienia się to miasto …ale każdy przeczytany komentarz mnie smuci .