We wtorek popołudniu sztumscy policjanci w Gościszewie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Teraz odpowie za popełnione przestępstwo. Za jazdę po alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utarta prawa jazdy, zakaz ich prowadzenia.

We wtorek po 14.30 sztumscy policjanci podczas patrolu Gościszewa zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. W trackie rozmowy stróże prawa wyczuli od mieszkańca powiatu alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u 41-latka prawie trzy promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz zatrzymany odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i zakaz prowadzenia auta.

Ponadto podczas weekendu na terenie powiatu doszło do kilku kolizji drogowych. Sztumska policja ostrzega kierowców przed trudnymi warunkami na drogach. Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominamy kierowcom by rygorystycznie podchodzić do obowiązku dostosowania prędkości jazdy do warunków drogowych. Zbliżając się do skrzyżowań czy zakrętów musimy hamować z wyczuciem i odpowiednio wcześniej, niż robiliśmy to w ciepłe dni. Pamiętajmy o zmianie opon na zimowe. Zachowanie bezpiecznego odstępu nabiera w zimie zupełnie innego znaczenia niż w pogodne letnie dni. Odległości zachowywane pomiędzy pojazdami w zimie muszą być co najmniej dwukrotnie większe niż latem.

Starajmy się rozważnie reagować w przypadku wpadnięcia pojazdu w poślizg. żeby wyprowadzić auto z poślizgu, trzeba właściwie kontrować kierownicą, a zahamować dopiero po wyprostowaniu toru jazdy. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments