Świąteczną niespodziankę dla mieszkańców Dzierzgonia szykują władze gminy, wszystko za sprawą propozycji uchwały na temat podwyżki odbioru nieczystości. W dniu dzisiejszym Radni Gminy zdecydują o tym czy zapłacimy za śmieci więcej.

Przypomnijmy że w chwili obecnej każdy mieszkaniec za odbiór nieczystości płaci 9 zł za segregowane i 14 zł za niesegregowane odpady. Po zmianach za odbiór śmieci zapłacimy 14 zł za segregowane i 28 zł za nieselektywne odpady.

Jak tłumaczą urzędnicy, podwyżka związana jest z zwiększonymi kosztami (wydatkami) prowadzenia gospodarki odpadowej w gminie Dzierzgoń przez produkowanie większej ilości odpadów komunalnych oraz podwyższenia kosztów przyjęcia odpadów do Regionalnej Instytucji Przetwórstwa Odpadów Komunalnych.

Dla porównania w Mikołajkach Pomorskich mieszkańcy płacą 20 zł od os. za odpady niesegregowane oraz 10 zł od os. za segregowane, inaczej przedstawia się sytuacja w gminie Sztum mieszkańcy płacą 13 zł za segregowane zaś za nieselektywne 26 zł, jednak władze gminy wychodząc na przeciw rodzinom wielodzietnym (5+), ustaliły koszt : 58 zł na mc za segregowane i 116 zł (njesegregowane)

Poniżej propozycja uchwały.

20180328090257719

17
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
11 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
XyzGość.powód podwyżkitomaszasa Recent comment authors
Wkurzony mieszkaniec
Gość
Wkurzony mieszkaniec

Wystarczy wybrać firmę która była najtańsza w przetargu i nie trzeba utrzymywać wiecznie zadłużonego admu

Xyz
Gość
Xyz

Życzę powodzenia. Nikt za takie śmieszne pieniądze nie będzie wywozil tego syfu.

nick
Gość
nick

Efekt zarządzania gminą przez niekompetentne, ale butne władze. Gratuluję wyobraźni tym, którzy głosowali na obecną ekipę. Trudno o bardziej niebezpieczną mieszankę – głupoty z manią wielkości.

Lidka
Gość
Lidka

Teraz tak będą robic! Swoje bledy w zarzadzaniu adm i ich koszty przerzuca na mieszkancow! Cośmy wam zrobili ze traktujecie nas jak bydlo

wkurzona
Gość
wkurzona

Najpierw podwyżki pensji i kolorowe jarmarki a teraz podwyżka bo brakuje 🙁
Nigdy już nie zaglosuje na te cholote

kamix
Gość
kamix

A radny Murawski jakoś cicho teraz! Do do dzieła panie Grzegorzu!

Lidka
Gość
Lidka

Z tym cyrkiem w adm w końcu trzeba by coś zrobić… Sprzątanie po “coraz lepszych” prezesach serialu ciąg dalszy

Karol
Gość
Karol

Ja proponuję kupić większy, bardziej ekskluzywny samochód dla urzędników z nadwyżki, chyba że jest bardziej paląca potrzeba np. premia, może jakaś podwyżka ?

Czizaz
Gość
Czizaz

A co ma piernik do wiatraka? To że są śmieci to dzięki mieszkańcom. Jak idzie jeden z drugim i byle gdzie je rzuca to chyba nie jest wina Adm-u? Nikt za nim nie będzie chodził i śmieci zbierał. A płacą za segregowane i co prawidłowo segregują? Ciekawy jestem

lolo
Gość
lolo

Podobno przewodniczący zbiera- tak powiedział kiedyś…

asa
Gość
asa

I tak się dorobił ? Czyżby nasz Rockefeller ?

powód podwyżki
Gość
powód podwyżki

smieci były są i będą, ale nie przybędzie ich znacząco jak się liczba mieszkańców nie zmieni, a czy w koszu czy na ulicy to jest ten sam smieć i ma tą samą wagę, za który płaci się od wielu lat prawie tą samą stawkę w RIPOK a tu kurna wylecieli ze 100% podwyżką. Domańska złoż rezygnację.

Merek
Gość
Merek

Ela podbij płace, nie zapomnij o swojej. Jest okazja, mamy najdroższe śmiecie w województwie !!!

tańsze śmieci
Gość
tańsze śmieci

no pewnie co trzeba podnieść komuś pensje, powiem tak pracownicy adm biorą kosz z śmieciami i zostawiają na chodniku nawet im się nie chce wnieść go na posesje najlepiej by chcieli żeby za nich nosić kosze, a teraz nie dość, że za kosze trzeba płacić to jeszcze teraz podwyżka głupota.

Xyz
Gość
Xyz

Haha brawo za manipulowanie naszymi biednymi mieszkańcami? Ile razy jeszcze ten sam wkurzony mieszkaniec napisze komentarz pod różnymi nickami

tomasz
Gość
tomasz

Najłatwiej wziąc kase i nic nie robic.
mam pytanie: ile środków wpływa do adm za sprzedane wysegregowane odpady? Plastik, szkolo, metal. Ja oddaje takie materiały pookładane

Gość.
Gość
Gość.

Szczerze. To mało. Segregacja w takiej większej wiosce jest nieopłacalna.