AKTUALIZACJA 13.12 

Urzędnicy miejscy zjawili się na miejscu wybuchu w celu ustalenia pomocy poszkodowanym..

W dniu dzisiejszym w miejscowości Blunaki doszło do wybuchu gazu z butli. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Pracownicy Urzędu Miejskiego udali się na miejsce zdarzenia celem ustalenia czy reszta domowników może zostać w uszkodzonym budynku oraz jaka pomoc jest potrzebna. Inspektorzy nadzoru budowlanego zadecydowali, iż pozostała część konstrukcji domu jest stabilna i nie ma zagrożenia zawaleniem. Mieszkańcy zostali poinformowani o przysługującej im pomocy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a do pomocy przy porządkowaniu gruzu zostali zadysponowaniu pracownicy ZGKiM oraz OSP Tywęzy.

PISALIŚMY WCZEŚNIEJ… 

Tak wygląda budynek mieszkalny po wybuchu gazu z butli, w wyniku którego jedna osoba została poszkodowana. Na miejsce skierowano trzy zastępy ratowniczo-gaśnicze z Dzierzgonia, Sztumu i Mikołajek Pomorskich, oraz zespół ratownictwa medycznego i policję.

Działania strażaków oraz ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy medycznej osobie poszkodowanej, zaopatrzenie ran i ewakuacji poszkodowanego do karetki.

Policja ustala co doprowadziło do wybuchu. Pewne jest, że gdy do niego doszło to w mieszkaniu była jedna osoba. Mieszkanie jest jednak w ruinie, a nie wiadomo czy konstrukcja budynku nie została uszkodzona. Ocenia to Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Od jego decyzji uzależniony będzie dalszy los lokatorów.  Poparzony mężczyzna został zabrany do szpitala w Sztumie.

 

DODAJ KOMENTARZ:

avatar