Roman Kłosowski nie żyje. O śmierci znanego artysty poinformował warszawski Teatr Syrena, a także Teatr im. Jerzego Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Charakterystyczny i powszechnie lubiany aktor miał 89 lat.

Roman Kłosowski przyszedł na świat 14 lutego 1929 roku. Na szklanym ekranie zadebiutował w 1953 roku w filmie “Celuloza”. Szybko zaskarbił sobie sympatię widzów, a serca publiczności zdobył rolą Maliniaka w serialu “Czterdziestolatek”.

Choć większość Polaków kojarzyła Romana Kłosowskiego z filmowych i serialowych kreacji, to aktor często pojawiał się na deskach teatrów. W latach 1976-1981 kierował Teatrem Powszechnym w Łodzi, a od 1981 pracował w Teatrze Syrena w Warszawie.

W 2016 roku Roman Kłosowski musiał zakończyć swoją karierę, na co niebagatelny wpływ miały jego problemy ze wzrokiem. O swoim stanie mówił w wielu wywiadach telewizyjnych – Mam kłopoty ze zdrowiem i podjąłem decyzję, że już nie pojawię się na scenie. Zawsze twierdziłem, że aktor powinien odejść z godnością i wyłączyć się z zawodu, jeśli nawet był jego pasją. I tak zrobię. Dlatego już nie pojawię się w telewizji.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments