Alicja Podlewska  zwróciła się do burmistrz Dzierzgonia Elżbiety Domańskiej o zwolnienie jej z funkcji Sekretarza Gminy.

Alicja Podlewska piastowała funkcję  Sekretarza oraz Wiceburmistrza Dzierzgonia, W minionym tygodniu złożyła rezygnację ze świadczenia pracy w Urzędzie Miejskim.

Przypomnijmy że na stanowisko została powołana przez burmistrz Dzierzgonia Elżbietę Domańską  w sierpniu 2015 roku, zastępując tym samym ówczesnego Sekretarza Mirosława Żywickiego, który został zwolniony z urzędu po ponad 20 latach pracy.

Czy znane są powody rezygnacji?

Jak podaje Alicja Podlewska powód dla którego zdecydowała się na tą decyzję, jest tylko i wyłącznie osobisty. Nie należy doszukiwać się podtekstów politycznych w tej sprawie – twierdzi. Funkcję sekretarza i wiceburmistrza Alicja Podlewska przestanie pełnić w październiku br.

guest
43 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
obserwator
2 lat temu

zapewne zaczyna akcję wyborczą na burmistrza Sztumu i niech idzie nic dobrego dla nas nie zrobiła a wzięła dużą kaskę a może się obawia że jak Ela nie zostanie burmistrzem na następną kadencję to jej podziękują

news
news
2 lat temu
Reply to  obserwator

Rafał TY wiesz , z tym trutniem temat aktualny.

news
news
2 lat temu

Normalna sprawa , człowiek o pewnych wartościach wybiera to co lepsze dla niego i odchodzi .Znacznie gorzej kiedy kogoś nie potrzebują , a on wszystkimi “sposobami” stara się pozostać i bruździć. Społeczeństwo pszczele trutnia wyrzuca z ula kiedy jest niepotrzebny.

news
news
2 lat temu

Panie Rafale truteń pozostanie trutniem i pan tego nie zmieni, pozdrawiam.

Miła
Miła
2 lat temu
Reply to  news

Trochę chamówa z tymi wyzwiskami.

Miszkaniec
Miszkaniec
2 lat temu

Ojj ucieczka z tonącego okrętu??? Nie ładnie pani wicekapitan!!! A kasa przez długie miesiące wpadała

Tomek
Tomek
2 lat temu

Pewnie, jak się trzeba wziąć za robotę i przygotować wybory samorządowe to uciekam i jeszce za to kasa do października będzie. I my będziemy płacić za kampanię w Sztumie!!!! Brawo pani burmistrz!

Wiktor
Wiktor
2 lat temu

Niewielka strata dla gminy.Wiadomo było od 2015 roku że Dzierzgoń potraktowała jak dobrze dojną krowę i jest to tylko tymczasowy przystanek. Bardzo dobrze dla Domanskiej. Ma to na co zasłużyła. Podlewska jeszcze na odchodne wsadzi smoczycę na minę i tak się zakończy kariera dzierzgońskiej Dyzmy.

Ten co wie
Ten co wie
2 lat temu
Reply to  Wiktor

Według twoich standardów Wiktor wstawianie żony na stanowisko to są prawdziwe standardy po samym opisie widać ze masz do czynienia z poprzednim rodzinnym biznesem

Czopek
Czopek
2 lat temu

oj niewielka strata że odchodzi ta niekumata. ale ela się nie boi bo redlinowa za nią stoi. przymili się tej fajtłapie i jeszcze jeden etat załapie. bo któż inny jak nie ona, najpiękniejsza, najmądrzejsza i uczona.

Kadrowy
Kadrowy
2 lat temu

Przeestanie być sekretarzem w pazdzierniku ale bywać w urzędzie od września. Bo trzeba wykorzystać urlop tegoroczny a może i zaległy. A wtedy wielka burmistrz (chyba tylko w rozmiarach) przestanie podróżować po szwecjach, niemcach i dolinach szarloty. Trzeba będzię posadzić te cztery wielki litery w urzedzie i choć na koniec kadencji trochę pozapieprzać.

pracownik
pracownik
2 lat temu

juz wam sie serio nudzi. czasami macie racje, ale byscie sie dowiedzieli jak sie w pracy z nimi wspolpracuje. jak elki nie ma to jest spokoj, bo z ala sie szło dogadac i nie drze sie jak stare przescieradlo ciagle.

Zosia
Zosia
2 lat temu
Reply to  pracownik

Wielkie osiągniecie za 10 tysiaków miesięcznie nie darła się Jezu, jak się siedzi tylko u siebie w gabinecie i nic nie robi to na co się drzeć

pracownik
pracownik
2 lat temu
Reply to  Zosia

A pracujesz z nami ze wiesz zosienko? Wrzucacie wszystkich do jednego wora a jak wiadomo ludzi mierzy się swoja wiara niestety

kicia
kicia
2 lat temu
Reply to  Zosia

10 tysiakow??? dobre xd proponuje ruszyć pustym garem i posprawdzać kto ile zarazbia

mieszkanka Dzierzgonia
mieszkanka Dzierzgonia
2 lat temu

ha, ha , ha Alunia już wydoiła dzierzgońską krowę, zgarnęła mleko i śmietanę nic nie robiąc. Daliśmy się wrobić a wyszło , że nie jest kumata, ani pracowita, ani oblatana w unijnych projektach bo za Podlewską nie stoją żadne osiągnięcia naszego Dzierzgonia. Przebimbała, przespała ale naszą kasę na pensyjki wzięła. Tabor jednak miał nosa i się z nią pożegnał. Wiedział co robi i Sztum kwitnie.

Jula XD
Jula XD
2 lat temu

fragment o kwitnącym sztumie można skomentować tylko tak : XD
moze dlatego młodzi spierniczają ze sztumiku i tych chorych okolic. Ludzie leczcie sie xd

Syla
Syla
2 lat temu

To było do przewidzenia. Tylko szkoda że po drodze zniszczyła życie tylu ludziom jak choćby Mirkowi. Za stanowisko zrobi wszystko. Typowa karierowiczka…

Zorro
Zorro
2 lat temu
Reply to  Syla

dlatego robote dostała w Dzierzgoniu a nie w Szumie bo tu już wiedzieli co to za jedna

madzia
madzia
2 lat temu
Reply to  Syla

Karma wraca i mam nadzieję, że ta super odporna psychicznie też zostanie bez pracy i może zobaczy jak to boli….

obsewatorr
obsewatorr
2 lat temu

tylko na czyich plecach bedzię teraz jechać ta mądra Alicja bo z tego ja znają

Zosia
Zosia
2 lat temu
Reply to  obsewatorr

Na plecach Tabora już nie… i teraz kolaboruje nawet z niedawnymi jej wrogami takie ma parcie na władze i kasę Tak zostawić swojego chlebodawce to wstyd dla człowieka honoru. Tak ale trzeba mieć honor

urzędnik
urzędnik
2 lat temu

Jak przyszło zabrać się do roboty i rozliczyć z tego co nic się nie zrobiło to szybko ucieka. Współczuje Domańskiej że tak dała się zrobić w balona. Miała kompetentnego Mirka, zwolniła go dla Aluni, która nie poradziła sobie na zwykłym stanowisku a ta teraz jej tak dziękuje. Co za bezwzględny człowiek skupia się tylko na sobie. Strzeżcie się przyszli pracodawcy od tej Pani bo pokazała swoją wdzięczność i lojalność. Najpierw Taborowi a teraz Domańskiej. Wstydź się Alunia

urzędniczka - aktulana
urzędniczka - aktulana
2 lat temu
Reply to  urzędnik

Ja serdecznie zapraszam do urzędu do współpracy z Panem Taborem. Gwarantujemy miejsce pracy, nerwice i mobbing. Jednak coś do gara trzeba włożyć niestety, a dzieci w worku po kartoflach do szkoły nie pójdą. Otwórzcie oczy. Jest gorzej. Lepiej nie będzie.

stażysta
stażysta
2 lat temu
Reply to  urzędnik

urzędnik – chyba tylko z nicku. Gdybyś z nami pracował to byś wiedział co się dzieje. Strach więcej pisać.

mieszkanka Dzierzgonia
mieszkanka Dzierzgonia
2 lat temu

Chyba nasza wiceburmistrz nie miała nic do roboty skoro odchodzi tak teraz. zasłania się sprawami osobistymi a to pewnie zwykła ściema bo niech napisze co zrobiła dla naszego Dzierzgonia przez te 4 lata jak brała kasę z naszych podatków. Opuszcza Dzierzgoń zamiast zabrać się do roboty i przygotować wybory Po czystkach w urzędzie kto to ma robić. Będzie brała kasę na wypowiedzeniu, pewnie urlopik a Dzierzgoń zostawiła na lodzie.

Leszekpeszek
Leszekpeszek
2 lat temu

Podlewska i tak długo wytrzymała. niech sie domańska weźmie za robotkę, zamias sie szlajać po dolinie szarloty. :/

Ela
Ela
2 lat temu
Reply to  Leszekpeszek

Mam prawo się szlajać, gdzie chcę a zastępca jest od roboty i chyba zrozumiała sama że nic nie robiła i uprzedziła moją decyzję

antoś
antoś
2 lat temu

Ale sie obrońców sztumskiej władzy napleniło w komentarzach 😀 Proponuję PEWNYM OSOBĄ ZE SZTUMU odejść od klawiaturki i zająć się swoją robotą, być może urzędową 😛

Teresa
Teresa
2 lat temu

Ja Szanowni Państwo nie wierzę co tu się dzieje. Pomijając pisownie i estetykę wszystkich wpisów opozycji (tu już mamy dramat). Również nie popieram naszej aktualnej Pani Burmistrz, ale drodzy Państwo to co tu się dzieje to jest jakieś kółeczko wzajemnej adoracji i wylewanie jadu. Kobieta miała prawo się zwolnić, zresztą znając osobiście pewne osoby, sama się nie dziwię, że ucieka. Jednak trzymajmy pewien poziom kultury i wypowiedzi. Schodząc poniżej pewnego pułapu szkodzimy sobie, jak i również naszemu miastu. Zresztą na festynach Pani Ala nie wydaje się, aż tak podłą osobą.

Wojciech
Wojciech
2 lat temu

Ale się tabor boi podlewskiej, ze tak sie angazuje w komentarze. moze sie boi, ze ktos zrobi porzadek z nim i jego przyjaciolka??? Gosciu knujesz teraz bo to twoja specjalnosc!!!

Paula
Paula
2 lat temu
Reply to  Wojciech

Nie ma się czego bać. kto ją zna albo lubi, nie da się bo jest zarozumiała i sztywna. W Sztumie była za ważna zeby rozmawiac ze zwykłym urzednikiem a teraz lata po mieście i na fb wszystki i wszytko “lubi”. Taka ściema

Życzliwa
Życzliwa
2 lat temu
Reply to  Paula

A Pani Paulo to dla odmiany pewnie nikogo nie lubi. To ja myślę, że jednak Podlewska jest fajniejsza, bo jednak lubi ludzi.

Zawiedziona
Zawiedziona
2 lat temu

Już? Hejterzy poszli? Jak czyta się pewne wypowiedzi, to aż punkty IQ uciekają. Ludzie, czyście się z kawałkiem drewna na rozumy zamienili? Wasza strona była ok, dopóki nie pluliście na wszystko co się rusza. Robicie się równie żałośni co burmistrzowa aktualna, poprzednia władza i cala reszta. Szkoda. Miało być obiektywnie, a wyszło jak zwykle.

radny z Dzierzgonia
radny z Dzierzgonia
2 lat temu

Zaskoczeni jesteśmy takim obrotem , nigdy jeszcze osoba na takiej funkcji nie rezygnowała z pracy dla naszego samorządu na końcu kadencji i będziemy oczekiwać od naszej burmistrz aby przedstawiła co się stało a swoją drogą to żadna strata dla Dzierzgonia bo nic wielkiego dla Dzierzgonia nie zrobiła zastępczyni chociaż przyszła z szumnymi zapowiedziami pozyskiwania pieniędzy z unii dużych możliwości i wiedzy.To był balon który teraz pękł i nic to się nie sprawdziło i Dzierzgoń stanął a nawet się cofnąl. za sobą viceburmistrz przyciągnęła jakiegoś faceta od inwestycji ze Sztumu a ten tylko siedzi ma czyste biurko i zero decyzji i… Czytaj więcej »

sołtys
sołtys
2 lat temu

Na wioskach u nas praktycznie nie bywała pani Alicja i nikt jej tu nie zna ani co zrobiła .Ludzie pytali co ona robi w urzędzie ale nic nie można było powiedzieć bo niczym nie zaistniała. Gadaliśmy miedzy sobą że może jest dobra i skromna dlatego nie rzuca się w oczy a tu się okazało że nie ma co pokazać co zrobiła dla mieszkańców u nas na wsiach i Dzierzgoniu. Kompletne nieporozumienie

Radny prawdomówny
Radny prawdomówny
2 lat temu

Od kiedy to Podleska taka wpływowa. Przecież to po prostu sekretarz z dodatkiem zastępcy, bo tego wymaga prawo. Burmistrz podczas swojej nieobecności musi mieć zastępce.A za pozyskanie środków odpowiadają od 3 lat inni urzędnicy. No i od czego jest Burmistrz i skarbnik. To one rządzą – wszyscy to wiedzą. Panie radny z Dzierzgonia mija się pan z prawdą. Nieładnie tak kłamać….

Rozbawiony
Rozbawiony
2 lat temu

Ha! Ha! Ha! Od kiedy to pracownik musi pytać o zgodę , żeby złożyć wypowiedzenie. Kobieta ma widocznie dosyć hamstwa, hejterów i pseudosamorządowcow. Z ludźmi się dogaduje, jest pomocna i zyczliwa, ale to za mało. Trzeba jej dowalić – anonimowo, bardzo odważnie. Wstyd!

Czytelnik
Czytelnik
2 lat temu

Wszedłem z ciekawości na portal o dzierzgoniu. I co widzę. Anonimowe obrażające innych wpisy zwykłych hejterów. Poziom minus 10. Po co komu takie komentarze. Już nigdy nie wejdę na tę stronę i będę innym odradzał.

z Bruku
z Bruku
2 lat temu

Jak można tak postąpić wobec naszej pani Burmistrz? Kiedy zbliżają się wybory i trzeba pomóc Eli to Podlewska odchodzi. Chyba się przeraziła odpowiedzialności i pracy, którą musi wykonać jako sekretarz. Mirek był świetny w tej robocie. Szkoda, że go Alicja “wygryzła”. W Sztumie śmieją się z niej, przymila się do wszystkich a kiedyś była taka ważna.

Kura domowa
Kura domowa
2 lat temu

ów gminy brakuje etatów to po co nam jakiś odzysk wyrzucony ze Sztumu?????

Kura domowa
Kura domowa
2 lat temu

Bardzo ważna sprawa a mianowicie od kilku dni o tej właśnie godzinie czasami wcześniej jest przewożony nazwijmy to “gnojówką” śmierdzi tak okropnie , że w mieszkaniach nie można tego wytrzymać . Pytanie a jednocześnie prośba o zbadanie sprawy o co tu chodzi ” czy ktoś wywozi coś co musi ukryć ” a jest szkodliwe dla środowiska???????? zresztą ludzie na facebooku już o tym piszą od kilku dni proszę o interwencję bo zrobi się Armagedon……………

Życzliwy głos
Życzliwy głos
2 lat temu

Jak dowiedziałem się że, przychodzi do nas w/w Pani struty chodziłem dłuuuuuuugi czas. Zastanawiałem się czy na pewno u nas w mieście nie ma człowieka który podołałby wice burmistrzowaniu?. I okazało się po tej nominacji że jednak nie ma. Ale to jeszcze nic, najpierw odznaczono Wojtka Demko za wspaniała pracę na rzecz Kultury, a następnie podziękowano mu i dano przysłowiowego kopa aby cieszył się medalem. Tego P. Elizabeth wyborcy nie zapominają bowiem, od tamtej pory Kultura Dzierzgońska dostała UDARU. Zaczęła kuleć i sparaliżowało JĄ totalnie. Już niebawem tak myślę wszystko wróci do normy. WYBORCY Miasta i Gminy Dzierzgoń WŁĄCZAMY MYŚLENIE.