W piątek ukazała się gazeta „Czas Dzierzgonia”,  w której został poruszony projekt solariów dla mieszkańców Dzierzgonia. Jak ustalili dziennikarze dziennika, gmina Dzierzgoń nie otrzymała dofinansowania na realizację projektu. Co gorsze projekt napisała zewnętrzna firma która za swoją usługę wystawiła rachunek w wysokości  18 tysięcy złotych.

Wielu mieszkańców naszej gminy bardzo liczyła na pozytywne rozstrzygnięcie konkursu, jednak niestety nie wyszło.  Jak możemy przeczytać projekt urzędu opiewał na kwotę 6 mln 250 tyz. 388 zł. Dotacje były przyznane przez Zarząd Województwa Pomorskiego. W śród wysoko ocenionych projektów znalazły się takie gminy jak Stare Pole i Lichnowy.

Wydawać by się mogło że skoro projekt napisała doświadczona firma, to uda się w końcu do Dzierzgonia ściągnąć pokaźne środki na realizację ciekawych projektów.  Bo niewątpliwie energia pozyskiwana ze źródeł odnawialnych jest krokiem w dobrą stronę.

Wkrótce postaramy się zdobyć komentarz w tej sprawie od władz gminy.

guest
35 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
My wy oni
My wy oni
2 lat temu

Energia ze słońca wygasła…
Tak jak wygasła gwiazda Pani Burmistrz…

…..
W sumie to nawet nie miała okazji zabłyszczeć ….

goodman
goodman
2 lat temu
Reply to  My wy oni

a jaka ona gwiazda sloma z butów zawsze wystawała i nic się nie zmieniło. niewyparzona gęba.

goodman
goodman
2 lat temu
Reply to  My wy oni

a jaka ona gwiazda sloma z butow zawsze wystwawala i nic się nie zmieniło..

news
news
2 lat temu
Reply to  goodman

Gościu zapamiętaj , gdzie nie ma argumentów pojawiają się obelgi .
Kimkolwiek jesteś wystawiasz sobie zły obraz .

Realista
Realista
2 lat temu

Jak gmina pozyska jakieś śmieszne 30 tyś to trąbi wszędzie i Facebook i tv sztum a jak kolejna wtopa to cisza w eterze.

goodman
goodman
2 lat temu
Reply to  Realista

bo to pycha ja rozsadza. chciałoby się kasy wielkiej dla gminy tylko jak to zrobic. elka uwzieli sie a ciebie

Daro
Daro
2 lat temu

Sztum, Mikołajki, Stare Pole mogą a Dzierzgoń d…a zimna znowu nic. Kasa pozyskiwana odeszła w siną dał. Burmistrzowa niech odda te 18 tys z własnej kasy

goodman
goodman
2 lat temu
Reply to  Daro

uważaj bo ci odda. łapie tyle ile się da z kasy gminnej. ale kto to sprawdzi komisja toporkiewicza?

madzia
madzia
2 lat temu

Nie wiem kto ale kradną z klatek i ze skrzynek egzemplarze “Czasu Dzierzgonia” boją się prawdy? Swoją drogą niezła gazetka.

goodman
goodman
2 lat temu
Reply to  madzia

już był w sztumie jeden taki co zabierał gazetki dla rodziny. może doradca podlewska ze sztumu tak doradziła. czytalismy ta now a gazetę. fajna. elka na pytania się odpowiada. to przybysz ma prywatna firme a ty pracujesz w publicznej służbie to nie pękaj tylko odpowiadaj jak prasa pyta.

news
news
2 lat temu
Reply to  goodman

Jaka prasa takie odpowiedzi. Sponsorem “prasy” zapewne BS , gdyż tam wszystko można ukryć przed udziałowcami.

wick
wick
2 lat temu
Reply to  news

Czy kramista już donosy pisze?

Maciek
Maciek
2 lat temu

O rany jaka wtopa !!! Już się nie mogę doczekać jakie sprostowanie wyskrobie na kolanie Sarnowski Elżbiecie, bo sama z tego nie wyjdzie !!!

goodman
goodman
2 lat temu
Reply to  Maciek

pan prezes jest czujny. już siedzi i układa dyrdymały. jestescie słabi nie wiecie jak napisac projekt. inne gminy wiedza a wy nie. zwyczjnie do du..y. a ja miałem nadzieję na tani prad.

Nick
Nick
2 lat temu
Reply to  goodman

Prad? Chyba energie sloneczna, ktora podgrzeje wode w zbiorniku. Widze tak pisze sie projekty jak i duza jest swiadomosc miasta Dzierzgonia. Poczekajmy na jakas liste i opis odrzuconych projektow bo jak wiemy rozpatrywane sa pod roznymi kategoriami. Moze problemem byl juz ktorys z kolei projekt na ww energie odnawialna a gmin u nas jest duzo. Chodzic moglo rowniez o zurbanizowanie miasta (wiekszosc mieszkancow mieszka w budynkach zamieszkania zbiorowego),miasto posiada instalacje gazowa. Moze Panie Robercie wypadaloby wstawic info z jakiego powodu nas odrzucili. Z drugiej strony fajny pomysl z gazetka, ludzie czytajacy artykuly w necie zazwyczaj sa mlodzi i swiadomi tego… Czytaj więcej »

Ulicznik
Ulicznik
2 lat temu

Sromotna klęska sztandarowego projektu jest nawet na rękę przewodniczącemu rady Przybyszowi. Przecież powiedział oficjalnie, że jest przeciwny pozyskiwaniu środków unijnych. W/g niego każda inwestycja z wykorzystaniem środków z UE jest niepotrzebna i zła. To przeciwnik wiatraków i rozwoju Dzierzgonia. Ciekawe tylko dlaczego sam owija świat folią? To już mu nie przeszkadza? Mistrz hipokryzji! Co do opisywanego projektu, czego się spodziewaliście? Domańską interesuje tylko wypłata. Ten tłum ludzi chcących skorzystać z dobrodziejstw europejskich mieszka w Dzierzgoniu a tu nie potrzeba niczego, mleko i miód płynie ulicami 😉 Nawet Stary Dzierzgoń, matecznik naszej burmistrz przegonił w inwestycjach naszą gminę. Może to zamierzona… Czytaj więcej »

Daga
Daga
2 lat temu

Jacy wszyscy bohaterowie incognito…no no no.pogratulować tylko. Zazdrosc zżera ze Elka tyle zrobila przez tak krotki czas? Ze czepiacie sie brudnych scian w OSP? A jak ma tam byc? Jak wracają po akcji? Czyżby samemu redaktorowi tego portalu podobala sie remiza przed remontem? Sam jest strazakiem ….nie kumam…serio…

Ulicznik
Ulicznik
2 lat temu
Reply to  Daga

Daga wylicz proszę co takiego zrobiła Domańska? Poza wydojeniem kasy i zatrudnieniem swoich zauszników? Inwestycje z budżetu gminy potrafi przeprowadzić każdy 🙂 Sztuką jest pozyskać na inwestycje środki z zewnątrz. Potrafisz podać ile takich pieniędzy pozyskała Domańska?

Brukarz
Brukarz
2 lat temu
Reply to  Ulicznik

No w sumie…gdyby zdjecie z kapustą wrzucila na fejsa to bylby większy wyczyn..

Ida
Ida
2 lat temu
Reply to  Daga

Pewnie! Jak wracają z akcji to kable z tego pośpiechu wyrywają! A co ta Elka zrobiła? YYYY…

Kolo
Kolo
2 lat temu
Reply to  Ida

No… Elka w pośpiechu pewnie je wyrwala….yyyyy…

miszkaniec
miszkaniec
2 lat temu
Reply to  Daga

A co takiego zrobiła oprócz remizy i targowiska bez odwodnienia co si e jeszcze czknie wszystkim?

postek
postek
2 lat temu
Reply to  miszkaniec

Pogoniła towarzystwo nadużywające prawa , mam nadzieję że wymiar sprawiedliwości teraz się z nimi upora.

Akuku
Akuku
2 lat temu

Śmiech na sali… Śmiech przez łzy… W sumie tragedia… Ela skończ wstydu oszczędź

Barnaba
Barnaba
2 lat temu

Tyle kasy i w błoto. Tu nie idzie o sukcesy tylko o to że nie daje się firmie krzak takiej kasy na źle zrobiony projekt… Co do uwzieli się.. Ludziska ale pamięć krótka! 4 lata temu przecież to oni pluli na wszystko i niszcYli a teraz kiedy krytyka na nich spada to już nieładnie? Prawo kalego tak? Jak kto kalemu ukraść krowę to zło ale jak Kali ukraść to dobro?

miszkaniec
miszkaniec
2 lat temu
Reply to  Barnaba

tak, jedruszywa. Jest wesołoen wykonawca na wszystkich inwestycjach- teraz jest dobrze i nawet pan zbigniew tego nie widzi. remiza tragowisko, droga do kościoła, schody na cmentarz i dostawy k

Lubis
Lubis
2 lat temu

Krzyk się podnosi że o sukcesach nie piszą a czy przy poprzednich wyborach opozycja pisała???? Najpierw zacznijcie od siebie a nie wymagajcie od innych! Miernoty

miszkaniec
miszkaniec
2 lat temu
Reply to  Lubis

wypisz te sukcesy. Solary- tak to jest sukces!!!! dzięki temu nie będę miał bałaganu w domu bo monterzy nie nabrudzą. Pisz co ci jeszcze przychodzi głowy.

Wenom
Wenom
2 lat temu

Bajka jest krótka i wszystkim zanana, nie ma Energi ze słońca i potrzebna jest zmiana, caryca Elżbieta rady nie dała wiec przy urnach baty dostała. proste 😉 pozdro

fdsfsf
fdsfsf
2 lat temu

A może ktoś szkodzi Pani Burmistrz by nie wygrywała.

Lubis
Lubis
2 lat temu
Reply to  fdsfsf

Jej szkodzić już nie trzeba. Sama się potyka o własne pomysły

dori
dori
2 lat temu
Reply to  Lubis

już nie trzeba czyli wcześniej ktoś szkodził

dori
dori
2 lat temu
Reply to  fdsfsf

Dokładnie ktoś kto wyrobił sobie kontakty psuje każdą inwencje tylko komu szkodzi mieszkańcy na tej wojnie cierpią.

Ida
Ida
2 lat temu
Reply to  dori

Tradycyjnie już chyba, jak ktoś nieudolny to “wina Tuska”

sławek
sławek
2 lat temu
Reply to  fdsfsf

Ja wiem co jej szkodzi, ale to nie ludzie 🙂