W dniu dzisiejszym doszło do tragicznego w skutkach wypadku, na lokalnej drodze pomiędzy miejscowościami Brusiny i Januszewo w gminie Susz w przydrożne drzewo uderzył volkswagen passat. W chwili zdarzenia w pojeździe znajdowały się dwie osoby.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano służby ratownicze. Do działań został również poderwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak podaje rzecznik iławskiej policji asp. Joanna Kwiatkowska, wstępnych ustaleń funkcjonariuszy prowadzących czynności na miejscu wypadku wynika, iż przyczyną uderzenia auta w drzewo było niedostosowanie przez kierowcę prędkości do warunków na drodze.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych oraz podjęciu akcji resuscytacyjnej u kierowcy i pasażera pojazdu. Po mimo podjętych czynności ratunkowych, lekarz przybyły na miejsce zdarzenia stwierdził zgon u osób poszkodowanych. Kierowca miał tylko 27 lat, jego pasażer- zaledwie 23 lata.

Trwa szczegółowe wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku pod nadzorem prokuratora.

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
www
www
3 lat temu

Brawo, nastawiajcie jeszcze więcej drzew przy drogach to za kilka lat powymierają w wypadkach wszyscy młodzi ludzie bo jak wiadomo “młodość musi się wyszumieć”… Ogarnijcie się ludzie w kwestii świadomości niebezpieczenstwa jakie stwarzają drzewa przy drodze bo każdemu nawet temu co jezdzi 50 km/h (przez co tez stwarza niebezpieczenstwo na drodze !) może odpaść koło lub coś się stać z autem, walnie w drzewo i wtedy jedynie od szczescia bedzie zalezalo jego życie.