Dobiegło końca głosowanie w wyborach samorządowych. Trwa oczekiwanie na pierwsze, jeszcze nieoficjalne wyniki. Na razie Państwowa Komisja Wyborcza podała informacje o frekwencji o godzinie 17.

W Sztumie urzędujący burmistrz Leszek Tabor, pozostawił swoją konkurencję daleko w tyle, uzyskując poparcie na poziomie ponad 50 % głosów. Prawdopodobnie w I turze rozstrzygnęły się wybory burmistrza w tym mieście. Jak dowiedzieliśmy się w sztabie wyborczym Leszka Tabora, na podstawie obliczenia wyników z komisji obwodowych, urzędujący burmistrz zdobył około 58 procent głosów. Wyprzedził Sylwię Celmer, Alicję Podlewską i Annę Serocką (ilości głosów na poszczególne kandydatki jeszcze nie mamy).

Kolejnym włodarzem który pozostaje na swoim stanowisku jest Wójt Starego Dzierzgonia Marek Turlej, który uzyskał ponad tysiąc głosów, zostawiając w tyle konkurentkę. W tym wypadku, można było spodziewać się takiego wyniku. Warto jednak dodać, że to właśnie w gminie Stary Dzierzgoń była najwyższa frekwencja wyborcza do godz. 17.00.

guest
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkniec powiatu
Mieszkniec powiatu
2 lat temu

Cieszę się z wygranej P. Tabora! To mądry facet i jak nikt dba o swoje miasto. To jest bardzo widoczne. Serdecznie Panu gratuluję! P. Podlewska nie sprawdziła się poprzednio w Sztumie nie mówiąc już o pracy w Dzierzgoniu, gdzie nie zrobiła nic dobrego! Doprowadziła do stagnacji, a nawet uwstecznienia.

Roki
Roki
2 lat temu

i po raz kolejny hejterska kampania sie nie powidoła, w Dzierzgoiu tez niedzwiedzią przysługę Domańskiej zrobił prorok Przybysz…a może gdbybyście prowadzili merytoryczna kampanie a nie “moi zdaniem” to byście nie przegrali

Koniec
Koniec
2 lat temu
Reply to  Roki

Coś w tym jest. Kampania sie skonczyla. Ludzie musza zyc z tym co zrobili i powiedzieli a wozek o nazwie Dzierzgon jedzie dalej. To co zobaczylem, przeczytalem i uslyszalem uswiadomilo mi, ze ludzie w naszej gminie usmiechy na ulicy nosza bo tak trzeba, a krew za paznokciami ma kazdy. Oby nowa burmistrz i rada byla zgodna i zrealizowala to co zalozyla. Macie 5 lat, zeby udowodnic swoje haslo “Dajcie rade”.

mmm
mmm
2 lat temu
Reply to  Roki

gdyby Ela od początku kadencji nie słuchała guru to miałaby szansę wygrać a tak koncert na własne życzenie

Romek ze Stanowa
Romek ze Stanowa
2 lat temu
Reply to  Roki

Teraz się będzie działo dopiero w Dzierzgoniu stary układ i kumoterstwo powraca, stanowiska już rozdane

Wyborca
Wyborca
2 lat temu

Brawo Stary Dzierzgoń… wybraliście nową pościel i ręczniki !

nick
nick
2 lat temu

no i jeszcze te przewozy…jaką trzeba mieć”ynteligencje” żeby wywalic sie na własne życzenie przed wyborami z przewozami, sporo ludzi zwłaszcza strona tywęzy stanowo, minieta została bez komunikacji ze Sztumem ….ciekawe kto taka strategije wymyslił….miszcz…

Megan
Megan
2 lat temu
Reply to  nick

No to chyba najzdolniejsza i najbardziej pracowita prawie burmistrz Podlewska ?

Katon Starszy
Katon Starszy
2 lat temu

Brawo Leszek. Nagrodzona pracowitość. Powodzenia.