Trzy osoby dorosłe trafiły w poniedziałek do szpitala w Kwidzynie z podejrzeniem odry. Przypuszczenia lekarzy potwierdziły się. Jak udało nam się ustalić trzy osoby to obywatele Ukrainy : Dwie kobiety i jeden mężczyzna.

Kobieta i mężczyzna wymagali natychmiastowej hospitalizacji, dlatego podjęto decyzję o natychmiastowym przewiezieniu chorych do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku.

Zarażonych może być więcej?

Jak wynika z pierwszych ustaleń kwidzyńskiego sanepidu, cała trójka była pracownikami jednej z dużych firm na terenie Kwidzyna. Komunikat ws. ogniska odry w Kwidzynie wydała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, która informuje już o czterech chorych osobach.

– Tysiąc osób z otoczenia chorych zostało objętych nadzorem epidemiologicznym – wszyscy narażeni poddani zostaną profilaktycznym szczepieniom – czytamy w komunikacie WSSE w Gdańsku.

Czy chorych będzie jeszcze więcej?

– Istnieje prawdopodobieństwo zachorowania innych osób z bliskiego kontaktu nieuodpornionych lub z częściową odpornością. Działania Inspekcji Sanitarnej polegają na ustaleniu kontaktów osób chorych w okresie wylęgania odry tj. do 9-11 dni przed wystąpieniem objawów choroby. Prowadzimy również działania oświatowe w ognisku zachorowania.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar