Późna jesień i początek zimy to trudny czas dla kierowców. Kierowanie samochodem nie jest łatwe, gdy dzień staje się coraz krótszy, często pada deszcz, a w nocy jest lekki mróz. Niestety, niektórzy kierowcy sami utrudniają jazdę zarówno sobie jak i innym. Szczególnie w okresie jesiennym, kiedy kierujący ciągnikami wyjeżdżając z pól pozostawiają na drodze grubą warstwę błota.

Pomijając fakt, iż błoto na drodze nie wygląda estetycznie, to przede wszystkim stwarza śmiertelne niebezpieczeństwo dla kierowców. Kierowcy mogą nie zauważyć zanieczyszczonej drogi i wpaść w poślizg. Obecnie coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, jakie konsekwencje grożą za zanieczyszczenie drogi i starają się temu zapobiegać sprzątając po sobie. Zdarzają się jednak i tacy, którzy nic sobie nie robią z tego, że pozostawili po sobie zanieczyszczenia na drodze.

Przypominamy:

Zgodnie z kodeksem wykroczeń za zanieczyszczanie drogi, które może powodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienia w ruchu drogowym przewidziana jest kara grzywny do 1500 złotych, kara nagany jak i nakaz uprzątnięcia drogi. Ponadto taryfikator mandatowy przewiduje mandat karny do 200 złotych za takie wykroczenie.

W związku ze zgłoszeniami o zanieczyszczeniu dróg policjanci apelują do osób prowadzących prace na polach o zadbanie o bezpieczeństwo i stan drogi po przeprowadzonych pracach.

Zdjęcia dzięki uprzejmości widza!

guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Beny
Beny
2 lat temu

A to nie radnego robota?

jola
jola
2 lat temu

Donieś te informacje do Kazia co tam siedzi w Starostwie a drogi zafajdane. no szybciutko dzwon.