27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się tradycyjnie w drugi tydzień stycznia. W Dzierzgoniu orkiestrowe granie rozpoczął II Bieg Nadwiślańskiej Fundacji Rozwoju. Do rywalizacji na odcinku 5 i 13 km przystąpiła ponad setka uczestników, którzy w tym dniu biegali, maszerowali oraz jechali na rowerach trasą przygotowaną przez organizatorów.

Po zakończonych zmaganiach sportowych przyszedł czas na kwestowanie w sali gimnastycznej w Dzierzgoniu oraz w świetlicy wiejskiej w Nowinach. Organizatorzy przygotowali w tym dniu loterie fantowe, kawiarenkę z wypiekami przygotowaną przez stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Dzierzgoniu oraz licytację orkiestrowych gadżetów i występy dzieci z przedszkoli szkół i sekcji muzycznych działających przy Dzierzgońskim Ośrodku Kultury.

 

 

3
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
wojtekDzierzgoniakolek Recent comment authors
olek
Gość
olek

A czemu śiwatełka nie było? jak tylko sie dowiedziałem podarowałem sobie wyjście z domu. nie było po co. w noinach strzelano a tu nie. czemu?

Dzierzgoniak
Gość
Dzierzgoniak

oby był rekord ciesze się bardzo! wszystko fajnie wyszło, tylko światełko.. ehh

wojtek
Gość
wojtek

Światełka nie było bo Owsiak prosił aby w tym roku nie strzelać tylko odpalić zimne ognie. Każdy sztab się miał podporządkować. Nowiny na fb pisały że nie będą strzelać i nie powinni.