Gmina Dzierzgoń ostatecznie przegrywa walkę o kolektory słoneczne.

6
1154

W dniu wczorajszym odbyła się V sesja Rady Miejskiej w Dzierzgoniu, podczas której radna Czesława Kurak zwróciła się z pytaniem do władz gminy w sprawie dotacji na instalację kolektorów słonecznych w gminie Dzierzgoń. Jak już informowaliśmy Państwa w sierpniu 2018 roku, gmina Dzierzgoń nie uzyskała dofinansowania na ten cel.

Jak twierdziła Elżbieta Domańska ówczesna burmistrz Dzierzgonia, „jeszcze nie wszystko stracone bo gmina złożyła odwołanie od decyzji Zarządu Województwa Pomorskiego.

Dziś już jest wszystko jasne. Urząd Miejski w Dzierzgoniu otrzymał informację że dofinansowania nie otrzyma, pomimo odwołania od decyzji. Jak komentuje Jolanta Szewczun obecna burmistrz, we wniosku było wiele błędów, jednym z podstawowych było brak partnerstwa, które w obecnej chwili jest jednym z priorytetów w staraniu się o środki unijne.

W całej sprawie dziwi fakt że w 2018 roku gmina pokusiła się o zatrudnienie do pisania projektu zewnętrzną firmę, która za swoją pracę uzyskała 18 tys zł. Z pomocy miało skorzystać prawie 350 rodzin z terenu gminy Dzierzgoń.

Jak podkreśla burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun, pomimo niepowodzenia gmina Dzierzgoń dalej będzie aplikować o środki na kolektory słoneczne.

6
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
AsiaAsiasłonkoOla ale nie fasolaMerlin Recent comment authors
dzierzgoniak
Gość
dzierzgoniak

i mamy wyniki tych zapewnień że nie wszystko stracone na kolektory wydano 17 tyś i nic Rychliki również , jak twierdziła radna Grzegowska że sprawa w toku . 420 tyś a miała być dobra zmiana myślę że nowa burmistrz musi stanąć przed dużym wyzwaniem ale na pewno da sobie radę dopiero rozpoczęła praktycznie pracę a już chcieliby wszystkiego co obiecała P Grzegowska kadencja trwa 5 lat i pani pytanie powinno byc zadane może za rok dwa a nie na poczatku pracy nowej burmistrz nam chodnik na słonko załatwiała pani całą poprzednią kadencję i nic ciekawe co teraz pani obiecała na… Czytaj więcej »

Merlin
Gość
Merlin

Dołożyć do tego należy jak się słyszy nieciekawe wyniki ekonomiczne w RTI i wyjdzie nam, że poprzednicy zostawili Pani Joli gminę w rozsypce. Tak na marginesie chciałabym się dowiedzieć jakie wynagrodzenia otrzymują pracownicy RTI / niektórzy mówią o kwotach ok. 10 tys. złotych miesięcznie + bardzo wysokie premie / i oczywiście wynagrodzenie rady nadzorczej RTI.

Ola ale nie fasola
Gość
Ola ale nie fasola

Wszystko już jasne. Ucierpią na tym tylko nasi mieszkańcy. Poprzednia władza była nie udolna na wielu płaszczyznach. Ale teraz zabierają głos jacy to oni mądrzy są i dociekliwi. Ja wierzę w Panią Jolę i jestem pewna, że z podobnego projektu skorzystamy.

słonko
Gość
słonko

pani radna taka dociekliwa że na wejście burmistrza chciałaby aby od razu wykonała wszystkie obietnice a szkoda że nie zapytała jak sobie poradzi ze spłatą 420 tyś Rychlikom bo to ich babol zresztą nie jeden jaki zostawiła poprzednia kadencja a radna na sesji poświęconej sprawie Rychlik tak opowiadała że sprawa jeszcze jest do uratowania ile trzeba mieć w sobie złośliwości aby zadawać na wejście takie pytanie

Asia
Gość
Asia

Jola jest silną osobowością

Asia
Gość
Asia

Przez cały rok kochajmy a nie od swieta