Działania “Prędkość” w trakcie weekendu na drogach całego województwa pomorskiego

0
696

W trakcie najbliższego weekendu, w sobotę i niedzielę, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości przez kierujących.

Policjanci zapowiadają ponadto, że w trakcie działań “Prędkość” każdy zatrzymany do kontroli kierowca zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze sprawdzą także, czy kierujący oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

W trakcie działań policjanci będą szczególnie wyczuleni na wykroczenia i przestępstwa, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie w stanie nietrzeźwości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz wykonywanie ryzykownych, stwarzających zagrożenie manewrów, są najczęstszymi „grzechami” kierujących, które prowadzą do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Podczas działań policjanci wykorzystają ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestrator. Przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar