Sprawcy włamania na plebanię zatrzymani.

0
1319

Zarzuty kradzieży i włamania do plebani na terenie powiatu sztumskiego usłyszało dwóch mieszkańców gminy Stary Targ. Mężczyźni w lutym okradli plebanie zabierając z niej biżuterię wartą ponad trzy tysiące złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, za te przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu dyżurny sztumskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednej z plebanii na terenie powiatu. Zajmujący się ta sprawa mundurowi kilka godzin po tym zdarzeniu ustalili podejrzanych o tą kradzież dwóch mężczyzn. Okazali się nimi 21-latek i 22-latek mieszkający w jednej z miejscowości na terenie gminy Stary Targ.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Dodatkowo podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy mieszkańcach powiatu narkotyki. Badanie narkotetserem wykazało, że jest to marihuana.

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar