Ktoś truje psy w Dzierzgoniu?

4
2417

Od wtorku w internecie pojawiają się posty związane z truciem psów. W dniu dzisiejszym urzędnicy poinformowali że faktycznie do takich aktów dochodzi. Jak informują na facebooku Gminy Dzierzgoń.

„ W Dzierzgoniu w rejonie tzw. osiedli ktoś otruł 3 psy – jeden z nich jest w stanie ciężkim. Jeżeli ktoś z Państwa zauważy podejrzane osoby w pobliżu własnej posesji proszony jest poinformować o tym fakcie Policję. Natomiast jeśli zauważą Państwo jakieś niepokojące objawy u zwierząt najlepiej udać się do weterynarza.”

Okazuję się, że przypadków zatrucia jest co najmniej kilka. Pierwszymi objawami zatrucia jest osłabienie i rozwolnienie. Jak podkreślają lekarze weterynarii, jedyną szansą na przeżycie w przypadku otrucia psa jest wykonanie płukania żołądka maksymalnie do 4 godzin po zjedzeniu trucizny i podanie leków przeciwkrwotocznych.

Apelujemy do właścicieli czworonogów o czujność.

4
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Elasanitarne dnoAsiaMieszkaniec Recent comment authors
Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Wiadomo chyba kto bo to nie pierwszy raz

Ela
Gość
Ela

Jak jesteś taki mądry i wiesz to powiedz wszystkim albo idź na policję, takich cwanych “informatorów” jak ty jest mnóstwo

Asia
Gość
Asia

Ludziom zupełnie się w głowach pomieszolo jak trujom psy.

sanitarne dno
Gość
sanitarne dno

To jest pierwszy problem, na pewno robi to jakiś psychol, a drugim problemem jest sklep na osiedlu rynek został wyremontowany, a obok straszy sklep który jest sklepem tylko z nazwy a tak na prawdę jest to miejsce dla meneli, mam nadzieję, że ktoś w końcu się tym zajmie, dzieci chodzą do szkoły i przechodząc co widzą pijanych pijących ludzi od rana to jest przykład dla młodych. Ten sklep jest otwarty zawsze, nawet w święta i tylko można słyszeć przeklinanie zysk jest najważniejszy, a w niedziele ogniska śmierdzi jak nie wiem, aż przejść nie można kiedy tam sanepid wejdzie.