Juto policjanci przeprowadzą działania „Smog” na terenie powiatu sztumskiego

2
767

W najbliższą środę, 27 lutego, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Smog”. Ich celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów uciążliwych dla środowiska. Mundurowi wykorzystają specjalistyczny sprzęt, który pozwoli na dokładną analizę składu spalin.

W najbliższą środę pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Smog”. Eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz najbardziej uciążliwych dla środowiska to ich główny cel. Policjanci wyposażeni w urządzenia do analizy składu spalin, będą dokładnie kontrolować stan techniczny pojazdu.

Zwrócą także uwagę na emitowany hałas, wyciek płynów eksploatacyjnych, stan opon, oświetlenia, sprawność hamulców i inne usterki mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo lub środowisko. Każdy kontrolowany kierowca zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Poruszanie się pojazdem niesprawnym technicznie może skutkować zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. W przypadku ujawnienia rażących usterek, pojazd zostanie usunięty z drogi.

2
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
obserwatorekolog Recent comment authors
ekolog
Gość
ekolog

Inicjatywa cenna, a co ze spalaniem śmieci wszelakich w piecach?
Czas najwyższy zainteresować odpowiednie służby tym tematem. Kontrolować gospodarstwa, domy, piece. W Dzierzgoniu i na jego peryferiach często unosi się duszący dym ze spalanych plasików, szmat,płyt ze starych mebli…, i nie wiadomo czego jeszcze.

obserwator
Gość
obserwator

Cóż za wiedza i doświadczenie przypuszczam że najwięcej dymu daje to ” i nie wiadomo co jeszcze”.
Gratuluję węchu i zaparcia.