PILNE: Poważny wypadek na drodze do Iławy. Droga jest zablokowana!

0
2508

Jak podaje Info Iława trzy osoby zostały ranne w wyniku groźnego wypadku, do jakiego doszło dzisiaj na odcinku drogi wojewódzkiej pomiędzy Suszem a Iławą

  • 62-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki fiat (na iławskich tablicach rejestracyjnych – przyp. red.) na prostym odcinku drogi podczas manewru wyprzedzania samochodu ciężarowego zahaczył o ten pojazd, po czym odbił się od niego i uderzył w inny, nadjeżdżający z naprzeciwka samochód ciężarowy – informuje o wstępnych ustaleniach pracujących na miejscu wypadku funkcjonariuszy mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Wszystko zatem wskazuje na to, że kierowca samochodu osobowego nie upewnił się, że ma wystarczająco dużo czasu i miejsca na wykonanie manewru wyprzedzania. Próbując uniknąć zderzenia czołowego z jadącą z naprzeciwka ciężarówką, próbował wrócić na swój pas ruchu, ale nie udało się tego bezpiecznie zrobić.

Fiatem podróżowały trzy osoby: kierowca i dwie pasażerki. W momencie dojazdu pierwszych ratowników na miejsce mężczyzna znajdował się poza pojazdem (najprawdopodobniej wypadł z pojazdu w wyniku dużej siły uderzenia), natomiast dwie kobiety były zakleszczone w aucie. Strażacy z pomocą specjalistycznych narzędzi wydobyli poszkodowane z pojazdu. 

FOT. Info Iława

DODAJ KOMENTARZ:

avatar