Pożar budynku wielorodzinnego w Nowcu. Z ogniem walczyło 7 zastępów straży pożarnej.

0
3029

Dziś po godz 4.40 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu w budynku wielorodzinnym w Nowcu. Na miejsce pożaru zostało zadysponowanych aż 7 zastępów straży pożarnej.

W chwili dojazdu pierwszych jednostek pożar dachu był już mocno zaawansowany. Ogień rozprzestrzeniał się na pozostałe pomieszczenia mieszkalne. Działania pierwszych zastępów polegały na podaniu dwóch prądów wody na źródło ognia, zlokalizowaniu punktu czerpania wody oraz ustaleniu czy z budynku ewakuowali się wszyscy mieszkańcy.

Na chwilę obecną, nie wiadomo co było przyczyną pożaru, jednak już teraz wiadomo że straty są ogromne. Spaleniu uległ cały strych oraz mieszkanie jednej lokatorki znajdujące się na poddaszu. To czego nie zniszczył ogień, zniszczyła woda. Straty są ogromne, pobieżnie wyceniono je na ok. 200 tys zł.

Na miejscu pożaru pojawili się również przedstawiciele gminy, którzy zaoferowali pomoc poszkodowanym. Zastępca burmistrza Wojciech Demko osobiście sprawdził czego potrzeba i określił profil pomocy w rozmowie z rodzinami.

Wkrótce poinformujemy Państwa o możliwości pomocy pogorzelcom w oddzielnym artykule.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar