Szybka interwencja urzędników po pożarze w Nowcu. Gmina zapewniła wsparcie poszkodowanym.

2
2986

Trzy rodziny zostały pozbawione dachu nad głową wskutek groźnego pożaru, jaki wybuchł dziś około godz. 4.40 w domu wielorodzinnym w Nowcu o czym Państwa informowaliśmy w dniu dzisiejszym.

Zniszczone zostało mieszkanie znajdujące się na piętrze oraz strych. Mieszkania na dolnej kondygnacji zalane zostały wodą. Straty szacowane są na co najmniej 200 tysięcy złotych. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Jak nam przekazał Wojciech Demko, zastępca burmistrza Dzierzgonia, który pojawił się na miejscu zdarzenia krótko po przybyciu strażaków, w budynku znajdowały się trzy mieszkania – dwa są własnością lokatorów, jedno jest mieszkaniem komunalnym. Z trzech poszkodowanych rodzin dwie znalazły schronienie u swoich bliskich, dla trzeciej rodziny przekazano tymczasowy lokal zastępczy, udostępniony przez Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida.

Do czasu wydania ekspertyzy przez nadzór budowlany nie wiadomo, czy dom będzie nadawał się do odbudowy. Po zakończeniu gaszenia udało się wynieść część niezniszczonych przedmiotów z pomieszczeń na dolnej kondygnacji. Na pewno jednak będzie potrzebna pomoc dla pogorzelców.

– Dwie rodziny otrzymały już zasiłki celowe, czekamy na kontakt z trzecią rodziną. Pracownicy MOPS służyli pomocą w wypełnieniu wszystkich niezbędnych dokumentów – dodaje Wojciech Demko. – Zapewniliśmy też pomoc psychologiczną, ten pożar był przecież dla mieszkańców bardzo ciężkim przeżyciem

2
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Asiasympatyk Recent comment authors
sympatyk
Gość
sympatyk

Po ustaleniu przyczyn mieszkańcy mają prawo dochodzić odszkodowania od “sprawcy” pożaru. Na dzień dobry widać, że pożar powstał u góry domu , ale myślę że Gmina miała ubezpieczenie. Proszę nie kasować postu , gdyż powtórzę go na DI.pl

Asia
Gość
Asia

Współczuję tym rodzinom.