[WIDEO] Służby nie wiedziały o istnieniu oddziału przedszkolnego w murach szkoły podstawowej?

49
3732

W środę w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu przy. ul. Krzywej odbyło się spotkanie z rodzicami, w sprawie proponowanej reorganizacji oświaty w naszej gminie. Zebranie zostało zorganizowane przez radnych Rady Miejskiej w Dzierzgoniu Rafała Żemojdzina i Zbigniewa Czechowskiego.

W debacie wzięli udział również przedstawiciele władz gminy, Jolanta Szewczun burmistrz Dzierzgonia oraz Wojciech Demko zastępca burmistrza oraz dyrektor szkoły Katarzyna Przybysz.

Całe spotkanie przebiegało w dość nerwowej atmosferze, od początku dyskusji widać było że była grupa ludzi która nie do końca kierowała się wyjaśnieniem spornej kwestii, tylko szukała sposobu na słowne utarczki i kierowanie zarzutów do władz i dyrekcji szkoły o braku kompetencji. Swój głos w spornych kwestiach zabrała również Elżbieta Domańska, była burmistrz Dzierzgonia, która stanowczo stwierdziła że informacje pojawiające się o braku wiedzy straży pożarnej, sanepidu czy kuratorium są nie prawdziwe.

Że wymienione służby posiadały wiedzę. W odpowiedzi Jolanta Szewczun obecna burmistrz stwierdziła że są na to dowody, że takiej wiedzy te instytucje nie miały. Od kilku tygodni ścierają się przeciwnicy i zwolennicy zmian. Największe oburzenie wśród rodziców budzi postawa radnych którym zarzuca się „uprawianie polityki” kosztem dzieci. Na każdym spotkaniu pojawiają się Radni którzy nie wnoszą merytorycznej dyskusji tylko wprowadzają zamęt i walczą o dobro swoich rodzin i znajomych.

Poniżej publikujemy pełne nagranie ze spotkania!

49
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
25 Comment threads
24 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
49 Comment authors
Mikołaj@ wp.,plvvvHutrekorekMańka Recent comment authors
Matka
Gość
Matka

Panie Mirosławie Sz. a Pan wie coś na temat kultury osobistej? Z gumą w buzi się nie mówi Panie fachowcu od siedmiu boleści 🙂

korek
Gość
korek

ale pan Sz. wie przecież dwa razy wypadał ze szkoły za notoryczne nieobecności…trzeba miec tupet

Patry
Gość
Patry

Mirek wielki specjalista od przepisów, chyba jak ciągnąć L4 przez 2 lata.

mama
Gość
mama

a teraz przekaże Eli jak to się choruje

mich
Gość
mich

Pan Sz dopóki był zajęty telefonem dokształcał się w kwestiach prawnych to był spokojny, wszystko się zmieniło, jak telefon mu się znudził, a guma straciła smak, wtedy się wkurzył i zaczął rozrabiać widać, że Pani dyrektor nie lubi.A Pani Przybysz mówiła merytorycznie i na temat widać, że zna się na swojej pracy,

many
Gość
many

Pani Dyrektor pokazała większą klasę niż Pan Sz… Na miejscu Pani Przybysz, bym wstał i po prostu wyszedł. Hucpa jak nic, a zachwanie Elki do już wogole. Kobieto miałas swoje 5 minut i pa!
Co do radnego rafała, mówi się GDAŃSK, a nie Gnansk. Jesteś radnym a wysławiasz się jak przedszkolak.

Tatka
Gość
Tatka

Szanowny Many proszę przeczytać swój komentarz kilkakrotnie i zobaczyć jakie błędy się popełniło a dopiero później zwracać uwagę innym jak się wysławiają…?

many
Gość
many

Ta może i robie błędy, ale nie mam parcia na władze wszelkim kosztem. Polonista się znalazł. Radny powienien posiadać chociaż coś, a nie jak mówi to nie wiadomo co chce przekazać i kropka.

Waldek
Gość
Waldek

Poczerwieniał, pojawiły się problemy z czytaniem i zaczął bełkotać, a najśmieszniejsze jest to że sam to zorganizował. To nie parkrun bieganie nie wystarczy….

Tatka
Gość
Tatka

A przepraszam bardzo a szanowny Pan Wiceburmistrz to co niby robił ? Tak samo guma była:) To co jest opisane w tej relacji to jedna wielka bzdura. Jakie oburzenie wśród ludzi na radnych? Ukłon dla nich za to że walczą o dobro naszych dzieci. Pani burmistrz ma po prostu głęboko gdzieś nas rodziców i to co o tym myślimy, tu liczy się tylko to co oni o tym myślą i jakie będą mieli z tego korzyści. Wiele by tu jeszcze pisać ale szkoda naszego czasu skoro władza nie chce wysłuchać ludzi i wychodzi na początku spotkania.

ticher
Gość
ticher

To jest farsa w wykonaniu dwóch radnych i pana reklamującego gumą do żucia. Po wysłuchaniu relacji dochodzę do wniosku, że im wcale nie chodzi o dobro dzieci ale o reprezentowanie partykularnych interesów własnych lub swoich rodzin. Zauważcie co ich interesuje. Prawidłowy rozwój dziecka – nie. Ich interesuje wygodnictwo nauczycieli przedszkolnych i cała ich dyskusja zmierzała do tego. Pani Burmistrz i Pani Dyrektor Szkoły bardzo merytorycznie wypowiadały się w kwestii proponowanych zmian mając o czym jestem przekonany przede wszystkim dobro dzieci i to jest najważniejsze. Doszukiwanie się drugiego dna jest bezsensowne bo po prostu takiego dna nie ma.

Jaro
Gość
Jaro

Żona jednego z tych Panów pracuje w przedszkolu. A On niech zgoli ten śmieszny zarost, bo nie wygląda na poważnego człowieka.

mama
Gość
mama

zony dwóch panów pracują w przedszkolu pana Czechowskiego i pana Szew… a pan Żemojdzin to rodzina z Panem Czechowskim i wszystko w tym temacie krewną tych Pań jest również Pani Domańska..

Korek
Gość
Korek

Pan strażak występujący też na żonę w przedszkolu ????

mama
Gość
mama

Ela Domańska jest również ciotką Pani Małgosi B… i mamy pełen obraz walki o bezpieczeństwo dzieci czy rodzinki zatrudnionej w przedszkolu

Pani Przedszkolanka
Gość
Pani Przedszkolanka

Panowie radni zorganizowali spotkanie. Ale czy przedstawili alternatywę? Nie nie przedstawili. Spotkanie miało tylko na celu ich względy polityczne. Frekwencja bardzo kiepska a tak nagłaśniali na Di. Pani Elżbieta miała 4 lata i co zrobiła?

Przedszkolak
Gość
Przedszkolak

Czechowski się odezwał, czy tylko cegłe trzymał?

Jaro
Gość
Jaro

Pewnie zastanawiał się czy ogolić te karykaturalne bokobrody.
Czy jego żona nie widzi jak On wyglada????
Swoją drogą, to sama wielka rodzina w tym Urzędzie.

Magdalena
Gość
Magdalena

Czechowski przypomina postać z Muppet Show. Niechże kupi sobie lustro. Bycie osobą publiczną do czegoś zobowiązuje.
Zróbmy zrzutkę na Gilette

Aga
Gość
Aga

Pan Miroslaw Sz., dno dna,zero kultury i szacunku do drugiego czlowieka, zero argumentow… Kasia popieram Cie,trzymam kciuki

mama
Gość
mama

a Żemojdzin wyciąga analizę, sprawę się analizuje a wnioski wyciąga tak jak Gdansk i wiele błędów językowych wstyd dla wice przew komisji oświaty

Zazu
Gość
Zazu

Dobrze Pan redaktor napisał walczą o dobro swoich. Większość miejsc na sali zajmowały pracownice przedszkola wspólnie ze swoimi mężami. Im nie chodzi o dobro dzieci. Kto przejmował się z nich dziećmi dojezdzającymi z mniejszych miejscowości albo dziećmi z tzw słonka? Ale dobrze niech mieszkańcy widzą jakimi są ludzmi i jak się zachowują. Mnie zastanawia jeszcze obiektywizm Pana radnego Zbigniewa Czechowskiego. Ciekawe dla czego?

rodzic
Gość
rodzic

brawa za postawę pani Dyrektor a w jakiej roli wystąpił Miruś czy jako mąż swojej żony czy dla zadymy bo tak należy posumować to spotkanie nie dali dojść do głosu nam rodzicom Szew… taki znawca pracy w szkole wystraszył sie i nie stanął do konkursu z Domańską w St Dzierzgoniu poszedł do Rychlik gdzie nie sprawdził sie jako dyrektor obecnie długi czas bierze kasę i nie pracuje podobnie Domańska a jacy kryształowi Ela dalej yyyyyyyyyypodobnie jak Przybysz chciał żeby koledzy radni dalej go słuchali tak i Domańska po co ona tam była ?

rodzic
Gość
rodzic

elka jak spotykała się z rodzicami tworząc jedną szkołe słuchała za i przeciw i zrobiła jak chciała teraz taka mądra wie co trzeba robić

Karek
Gość
Karek

Mirek na wspomagaczach , czy na sucho ?

mama
Gość
mama

na gumie na pewno

Marek
Gość
Marek

Miruś to jednak prawdziwy rycerz, walczy o kasę dla żonki

rodzic
Gość
rodzic

Ja to pojęcia nie miałem że to taki krejzol, naprawdę dobrze odjechał

Olka
Gość
Olka

Ja mam pytanie do Mirosława, skoro jesteś taki mądry to dlaczego dostałeś kopa z dwóch szkół ?

ZAWIEDZIONA
Gość
ZAWIEDZIONA

Szkoda że Pan Rafał nie organizował spotkania jak połączyli dwie szkoły w jedną. Co teraz boją się że przedszkolanki stracą prace? a właściwie te które mają największy tupet ? Mówi się o bezpieczeństwie, a czemu głównie wypowiadały się Panie z przedszkola? A atak na dyrektora szkoły ze strony radnych jest nie do przyjęcia. Panowie na moje to było trzeba przeprosić, bo tak to jest niesmak.

A i Panie Rafale nagrało się to że można odsłuchać w rmf… WSTYD!

mama
Gość
mama

nawet nie był na tamtych spotkaniach a tam byli zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy i jakos nikt nie skarżył się do kuratorium a teraz Cz strzelił we wlasne kolano może zamieście wyniki wizyty na info bo relacji ze spotkania nie ma ale wpisy zapewne będą

Nauczyciel
Gość
Nauczyciel

Mam nadzieje że Pani Burmistrz ogarnie to o czym mówi. Bo jak widzę biegających nauczycieli z jednego budynku do drugiego to mi ich po prostu szkoda. Jak można było do tego dopuścić?

Dziwi fakt że była burmistrz tez była nauczycielem i nie wie że chwila spokoju, wytchnienia jest jak złoto dla nauczyciela w czasie przerwy. Ale tak to jest jak kiedyś było się dyrektorem i zapomniało się kim było się jeszcze wcześniej. słoma elka.

czk
Gość
czk

myslę że nowy układ klas 0-3 i 4-8 pozwoli na pracę nauczycieli w jednej szkole i pozwoli w czasie przerwy na wypicie kawki Mirek nauczyciel to tez człowiek

mich
Gość
mich

Pan Żemojdzin mówi, że potraktowała mnie, jak zwykłego obywatela, skromność to on ma, a kim jest zwykłym szarym człowiekiem tylko chwilowo radnym.

dzierzgoniak
Gość
dzierzgoniak

i to jeszcze wice przewodniczącym komisji oświaty co podkreśla na każdym spotkaniu kto go wybrał na to stanowisko żenada

Ola"boga"
Gość
Ola"boga"

Na problem należy spojrzeć z dystansu. Po co radnym Ż. i Cz. ta zadyma? Z tego co widać, jeden z nich jest stroną (żona zatrudniona w przedszkolu), drugi pomijając problem dyslektyczny, ma problem ze zrozumieniem prostych faktów. Słuchanie jak wyroczni byłej burmistrz sprawiło, że bezwiednie powtarza bzdury wypowiadane przez ową. Bo jak nazwać słowotok, który usłyszałam w czasie spotkania? Cyt. “Jeśli należy zastosować przepisy strażaka, sanepidu i kuratorium, to większość szkół należy zamknąć!” To mówi była burmistrz, niby kompetentna osoba!!! Poziom ignorancji oraz braku wiedzy wychodzi tu jak słoma z butów… Panowie radni! Błagam! Oszczędźcie wstydu. Gdzie w tym wszystkim… Czytaj więcej »

Okultysta
Gość
Okultysta

Mirek miał oczy jak bazyliszek. Pluł jadem na lewo i prawo. Musiał żuć gumę bo to obniża ciśnienie śródgałkowe. Jednak spokojnie. Organizatorzy spotkania radni – nieporadni przygotowali buczące nagłośnienie i w pogotowiu mieli również tonometr, aby zmierzyć nadciśnienie słynnemu, byłemu dyrektorowi. Przecież zawsze może mu pęknąć jakaś żyłka… śmierdząca;)

były 6-latek
Gość
były 6-latek

Dyrektorka przedszkola to zła kobieta. Kazała mi jeść zupę buraczkową:( 🙁 🙁 Zawsze się jej bałem

RODZIC
Gość
RODZIC

kochani rodzice nie dajmy się sobą manipulować spotkanie miało na celu obronę swoich żon pracujących w przedszkolu a nie obronę bezpieczeństwa dzieci Czechowskiego żona jest szwagierką Żemojdzina Domańska ciocią Żemojdzina, Szewczun mężem Krysi i oni nam wpierają że robią zadymę w naszej sprawie ja jako mama nie miałam okazji o nic zapytać bo zebraniem zawładnął Szewczun jedynie Pani burmistrz i Pani dyr szkoły zachowały się z godnością Pani dyr przedszkola jak zwykle o niczym nie wie nawet nie wiedziała w jakim celu odbyła się wizyta kuratorialna a to powiem Pani że powinna pani za nią podziękować P radnemu Cz apel… Czytaj więcej »

Mietek_Jarzyna
Gość
Mietek_Jarzyna

Normalnie Mirek zachował się jak ojciec chrzestny, podszedł do tematu bez skrupułów. Don italiano normalnie!

P.L
Gość
P.L

Wydaje mi sie ze redaktor jest bardzo malo stronniczy ? Sprzyja obecnej władzy i na każdym kroku to widać

Elo_Ziomuś
Gość
Elo_Ziomuś

Taa znam pana redaktora, i jakoś pokazuje wszystko jak leci. Za to na wielu innych stronach to elka była wyświęcana na ołtarze. taka specjalistka że po niej jest jedden wielki burdel.

dzierzgoniak
Gość
dzierzgoniak

a co za wąty do redaktora nagrał i udostepnił ogółowi a nie tak jak na info nagrywają a jak nie przychylne nam to tylko komentują w taki sposób który im pasuje

sympatyk
Gość
sympatyk

Jeśli wierzyć przekazowi medialnemu to nasuwa się stwierdzenie co było kontrolowane ?, co do kontroli przedstawił dyrektor? i najważniejsze pytanie KTO to kontrolował? Ktoś tu kłamie lub ktoś nie dopełnił obowiązków. Obecna władza strasznie się mota w swoich pomysłach, choć trzeba przyznać, że problem jest trudny, a wręcz niemożliwy bez strat ludzkich.

Mańka
Gość
Mańka

Drogi panie redaktorze nie zgadzam się z tym co pan napisał, ten artykuł mija się z prawdą …!Po drugie szkoda, że jest tu tylu odważnych ludzi (właśnie tylko tu)pięknie komentują i oceniają innych a na zebraniu języka w gębie im zabrakło ..a po trzecie to jakaś ściema gdy tylko daję ?w dół automatycznie wskakuje ?w górę..!!!Ciekawa jestem z czyjego rozkazu ta ściema?!

korek
Gość
korek

W obecności uczniów i nauczycieli wójt oraz sekretarz gminy wręczyli Jackowi Tuńskiemu nominację na dyrektora Zespołu Szkół w Rychlikach. – Do zakończenia roku szkolnego zostały zaledwie dwa miesiące. W życiu szkoły są to najważniejsze dwa miesiące. Właśnie w najbliższych dniach dyrektor powinien m.in. przygotować arkusz organizacyjny szkoły na następny rok, przyjąć dzieci do zerówki i pierwszej klasy oraz uroczyście zakończyć rok szkolny. Szkoła fizycznie musi mieć dyrektora – powiedział Henryk Kiejdo. Nowemu dyrektorowi gratulujemy i życzymy sukcesów edukacyjnych oraz przede wszystkim dobrej współpracy i wzajemnego zrozumienia w rozwiązywaniu licznych wyzwań, jakie stawia przed każdym dyrektorem tak duża zbiorowość szkolna. Po… Czytaj więcej »

Mikołaj@ wp.,pl
Gość
Mikoł[email protected] wp.,pl

Korek a może byś też opisał zwolnienie w ZAZ-e tez bylo głośne i szumne w powiecie.

Hutre
Gość
Hutre

Rodzinka już piszę na Dinfo. Dlaczego tam nie ma łapek pod komentarzami? Przecież taki rzetelny portal.

vvv
Gość
vvv

a dlaczego nie ma nagrania bo trzeba opisywać zebrania według wlasnego widzimisię nie wiem którzy rodzice piszą te komentarze bo ta garstka może 15 rodziców wyszła zbulwersowana że nie dał im mozliwości zadania pytania prowadzący zebranie tylko prosze Pani Elu i Panie Mirku mogli się w tej formie spotkać na kawie w domu u Szewczuna ale nie było by zadymki którą zorganizowali szczególnie wobec Dyr szkoły