Anna Zalewska: “Przełożenie egzaminów jest niemożliwe”

1
400

Związek Nauczycielstwa Polskiego wszczął procedury sporu zbiorowego ze szkołami, przedszkolami i placówkami objętymi działaniem ZNP. Obecnie spór zbiorowy jest na etapie rokowań lub mediacji. Nauczyciele żądają od ministerstwa 1000 zł podwyżki.

Sławomir Broniarz odniósł się do słów minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej, która we wtorkowej “Rozmowie Piaseckiego” w TVN24 tłumaczyła, że “negocjacje, rozmowy polegają na tym, że spotykamy się w pół drogi, w pół kroku” a “rząd, ministerstwo edukacji, ministerstwo finansów zrobiło kilka kroków” w kierunku oczekiwań nauczycieli.

Ja nie wiem, z kim pani minister negocjuje, natomiast jeżeli w dalszym ciągu w przestrzeni publicznej pojawiają się te same deklaracje, te same zapowiedzi i te same niestety puste zwroty, to ja nie rokuję dobrze jakimkolwiek potencjalnym negocjacjom z panią minister edukacji narodowej – mówił prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Zagrożone egzaminy gimnazjalne i maturalne?

W poniedziałek prezes Sławomir Broniarz poinformował, że prezydium Zarządu Głównego ZNP zdecydowało o rozpoczęciu 8 kwietnia strajku w szkołach i innych placówkach oświatowych, w których – w wyniku referendum – uzyskana będzie zgoda na jego przeprowadzenie.

Strajk ma być bezterminowy i może zbiec się w czasie z ważnymi szkolnymi egzaminami. Zapytany w TVN24 we wtorek, co stanie się z dziećmi, jeśli w związku ze strajkiem nie odbędą się egzaminy, prezes ZNP odpowiedział, że “to jest pytanie, które może być i powinno być kierowane także do dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, do minister edukacji narodowej“. –

Formalnie związki zawodowe mają pięć dni na poinformowanie dyrektora szkoły o tym, że w tej placówce czy w szkole, przedszkolu będzie strajk. My to robimy z 44-dniowym wyprzedzeniem – tłumaczył.

Minister Zalewska uspokaja…

Według Zalewskiej to jednak nie problem. – Centralna Komisja Egzaminacyjna ma tak skonstruowany system, że egzaminy będą sprawnie przeprowadzone – zapewniła. – Wierzę nauczycielom, sama jestem nauczycielem dyplomowanym, jestem z systemu edukacji. Przełożenie egzaminów jest niemożliwe – podkreśliła.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Puszczyk Recent comment authors
Puszczyk
Gość
Puszczyk

Najgorsze jest w tym wszystkim to, że to dotyczy każdego środowiska edukacyjnego. Pani minister dała się poznać jako typowy przedstawiciel rządowej edukacji narodowej…Gdzie jej do idei krzewienia oświaty w NARODZIE…To polityczna osobowość…