27 lutego odbyło się w Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu spotkanie z rodzicami zorganizowane przez radnych Rafała Żemojdzina oraz Zbigniewa Czechwoskiego na temat organizacji edukacji w Dzierzgoniu. Jak już Państwa informowaliśmy sprawa jest mocno komentowana w różnych kręgach społecznych.

Na wspomnianym spotkaniu padło wiele zarzutów pod kątem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie, która dokonywała kontroli obiektu, w którym przebywały przedszkolaki, a o których istnieniu nie wiedziały jednostki nadzorujące prowadzenie oddziałów przedszkolnych i wydaniu opinii i zezwoleń na tego typu działalność.

Z informacji uzyskanych w siedzibie KP PSP w Sztumie, wynika że do tej pory straż pożarna nie miała pojęcia że przy ul. Krzywej przebywają przedszkolaki. Jak wyjaśnia nam Starszy technik ds. operacyjno – kontrolno – rozpoznawczych st. ogn. Adam Szczepański, straż pożarna była informowana do tej pory o zamiarze powstania tego typu oddziału przedszkolnego, a nie o fakcie powstania i co za tym idzie wydania pozytywnej opinii.

Strażacy zawsze prowadząc kontrolę, kierują się przepisami prawa i rozporządzeniami dotyczącymi funkcjonowania obiektów dla poszczególnych potrzeb. Do tej pory kontrole przy ul. Krzywej były prowadzone dla Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego. Również inspekcje prowadzone były w przedszkolu, jednak nikt z dyrekcji nie wspomniał strażakom że poza budynkiem przy słowackiego, dzieci przebywają na ul. Krzywej.

Jak wyjaśnia nam st. ogn. Adam Szczepański – Jeżeli podmiot prowadzący poinformował by straż że poza budynkiem przy ul. Słowackiego, istnieje jeszcze inny oddział przedszkolny, na pewno takie miejsce zostało by poddane kontroli. Zgodnie z przepisami dotyczącymi tego typu działalności.

W chwili obecnej po ostatniej inspekcji, straż pożarna wydała negatywną opinie w sprawie utworzenia oddziału przedszkolnego przy ul. Krzywej.

21
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
13 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
MariankadzierzgoniakNatiiDzierzgońMarian Recent comment authors
Bob
Gość
Bob

No i co? Rafałek? pozamiatane co?

123
Gość
123

nie masz dzieci to nie dyskutuj lepiej milcz

bob
Gość
bob

Skąd wiesz że nie mam? Może warto poznać genezę problemu, a nie. Za dobrze się porobiło co? nie chce się z dzieckiem dupy do szkoły ruszyć, 25 lat temu na zawadzkiego dymały młodsze dzieci też i co? korona spadła?

Marta
Gość
Marta

25 lat temu dzieci z Jagiełły czy Westerplatte chodziły na Krzywą a nie na Zawadzkiego.

korek
Gość
korek

a co ze Żuławka?? tam też podobno nie powinno być przedszkolaków….

zaniepokojony rodzic
Gość
zaniepokojony rodzic

Czas najwyższy zacząć postępować zgodnie z prawem, dla bezpieczeństwa naszych dzieci. Ciekawi mnie czy Pani burmistrz wyciągnie konsekwencje wobec winnych zaniedbań. Panie Rafale informacje przed ich upublicznieniem należy sprawdzać, bo inaczej wyjdzie Pan na kłamczuszka i mąciciela

rodzic
Gość
rodzic

ciekawi mnie jako rodzica skąd radny żemojdzin otrzymał protokół przeglądu PPoż szkoły z lipca którym wymachiwał na zebraniu 27 lutego ktoś tu złamał prawo udostępniając mu ten protokół który nie dotyczył pomieszczeń w których przebywały dzieci przedszkolne nie przeczytał ze zrozumieniem Panie St Ogn Amamie Szczeanski proponuję sprawdzić jak protokół dostał sie w ręce radnego i jeszcze mylnie odczytany wprowadza rodziców dzieci przedszkolnych w błąd osoba która protokół udostępniła powinna ponieść konsekwencje złamania prawa

rodzic
Gość
rodzic

a co ZUS na to że Ela i Mirek będąc na zwolnieniu tak się eksploatowali na tym śmiesznym zebraniu nie bardzo wyglądali na chorych

Marian
Gość
Marian

Proszę zapoznać się z Art.126 pkt2 Prawa Oświatowego i porównać to z tym co mówi strażak, Kto jest w przypadku oddzialow przedszkolnych odpowiedzialny za organizacje pomieszczeń w ktorych są/ beda prowadzone zajecia i kto ma obowiazek zgloszenia do strazy. GMINA.

Zyz
Gość
Zyz

Czyli co Pani Domańska nie zgłosiła czy jak?

Bobi
Gość
Bobi

Tak Elka i jej ludzie mieli obowiązek zgłosić do straży ten fakt. Nie udało się przykryć takiej stopy co ?

Tony
Gość
Tony

Czy teraz Panowie radni mają rację? Nie mają i nigdy nie mieli. Sołtys Mirek może sobie teraz machać rękoma, a żonie kończy się chyba kadencja.. więc chyba Panie za jakiś czas do pośrednika co?

Adelajda
Gość
Adelajda

To Pan strażak zaorał system, ma ktoś jeszcze wątpliwości? Elka nie znała się na tym co robiła. A Ludzie w gminie często bali się jej postawić.

Fox
Gość
Fox

No i pozamiatane… brawo

Faza3WchodziWzycie
Gość
Faza3WchodziWzycie

A ktoś mi powie jakim cudem Mirek tak skakał? skoro jest na L4 podobno.. tak w mieście mówią

Tiger
Gość
Tiger

Dzięki, że bezprawie się już skończyło.

Marian
Gość
Marian

Uczcie sie nieuki.

dzierzgoniak
Gość
dzierzgoniak

oj przydała by się nauka niektórym, bo mają kłopot z czytaniem ze zrozumieniem, nasuwa się pytanie żemojdzin strażak a nie wie jakie są wymogi, powinien zainteresować się bezpieczeństwem pomieszczenia w którym przebywają dzieci już w ubiegłej kadencji, a teraz raptownie tak się zajął
ł bezpieczną drogą do szkoły, do której dzieci są przeważnie przyprowadzane przez rodziców , droga do szkoły to również marsz dla zdrowia a tak dba o zdrowie dzierzgoniaków

Dzierzgoń
Gość
Dzierzgoń

Lol ale jazda. To Ala i ela nie wiedziały co i jak? No śmiech na sali

Natii
Gość
Natii

To może teraz niech z pensji budują nowe przedszkole jak dały ciała. Ela co Ty na to?

Marianka
Gość
Marianka

W takim wypadku należy natychmiast ewakuować zerowke z ulicy krzywej!