Strażacy w ostatniej chwili uratowali 60-letniego mężczyznę z pożaru domu w Sztumie.

0
2285

Niebezpieczny pożar wybuchł we wtorek krótko po godz. 18. w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Skłodowskiej w Sztumie. Dzięki sprawnej akcji strażaków udało się uratować z wnętrza budynku jednego z mieszkańców.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie, we wtorek o godz. 18.03 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego i widocznym dymie z dachu. Brak było informacji o osobach poszkodowanych.

Na miejsce zdarzenia wyruszyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Sztumie oraz dwa zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych. Już na miejscu ratownicy uzyskali wiadomość, że wewnątrz płonącego domu znajduje się 60 – letni mężczyzna. Strażacy w aparatach oddechowych weszli do wnętrza, odnaleźli i ewakuowali mężczyznę. Był nieprzytomny, został oddany w ręce ratowników medycznych.

W domu znajdowała się też butla z gazem propan – butan, grożąca eksplozją. Strażacy schłodzili butlę i wynieśli na zewnątrz. Pożar zlokalizowano, po trzech godzinach od wezwania zakończono akcję ratowniczą. Wnętrze domu zostało częściowo spalone. Trwa wyjaśnianie przyczyn powstania pożaru.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar