Konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym przeprowadzono w Starostwie Powiatowym w Sztumie

1
613

W Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sztumie przeprowadzono etap powiatowy XIV Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. O trzy miejsca premiowane awansem do etapu finałowego, który odbędzie się 12 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku ubiegali się uczniowie ze wszystkich szkół ponadpodstawowych powiatu.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali bardzo szczegółowy test wiedzy. Jak ocenia Mariusz Krause, nauczyciel historii w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza, konkurs stał na bardzo wysokim poziomie.

Czołowe lokaty zajęli właśnie uczniowie „Kasprowicza”: wygrała uczennica I klasy LO Agata Lityńska (26 pkt.), drugi był uczeń również I klasy LO Szymon Kamiński (25 pkt.), trzeci uczeń III klasy LO Jakub Nenczak (25 pkt.). O drugie miejsce konieczna była dogrywka.

Kolejne miejsca przypadły również uczniom Zespołu Szkół w Sztumie – Michalinie Behnke i Zuzannie Walczak, następnie reprezentantom Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach i Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu.

Uroczystego podsumowania konkursu, wręczenia nagród oraz dyplomów dokonał wicestarosta sztumski Kazimierz Szewczun.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
czk Recent comment authors
czk
Gość
czk

gratulacje dla Szymona rośną nam nastepcy włodzarzy oby tak dalej trzymam kciuki