Pożar kotłowni w Gronajnach. Strażacy uratowali kobietę która gasiła pożar.

0
590

Cztery zastępy strażaków uczestniczyły w akcji gaśniczej w pożarze pieca na słomę w jednym z gospodarstw w Gronajnach, w gminie Sztum. Podczas próby samodzielnego ugaszenia pieca właścicielka posesji uległa poparzeniu. Strażacy uchronili przed przeniesieniem ognia inne obiekty gospodarcze.

Pożar w Gronajnach wybuchł wczesnym popołudniem w poniedziałek. Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie, o godz. 15.25 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego wpłynęło zgłoszenie o palącym się piecu na słomę ze sporych rozmiarów chlewnią w bezpośrednim sąsiedztwie.

Na miejsce zdarzenia udały się 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Sztumie oraz 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak informują strażacy, po dotarciu do Gronajn zabezpieczono miejsce zdarzenia, podano jeden prąd wody do wnętrza kotłowni. Udzielono też kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielce obiektu, która w wyniku próby gaszenia pieca doznała poparzeń, następnie przekazano poszkodowaną zespołowi ratownictwa medycznego. Kobieta została przewieziona do sztumskiego szpitala.

O godz. 16.06 pożar był już opanowany. Zniszczeniu uległ piec opalany słomą i wnętrze kotłowni. Udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia ognia na inne zabudowania gospodarcze, w tym chlewnię w bezpośrednim sąsiedztwie.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar