Dwie osoby podtruły się tlenkiem węgla i trafiły do szpitala.

0
1423

Mężczyzna i kobieta mieszkańcy budynku dwurodzinnego w Starym Dzierzgoniu, mogą mówić o dużym szczęściu. Wczoraj o godz. 22 zaalarmowali swojego syna o fakcie złego samopoczucia. Na miejsce natychmiast przyjechał wezwany syn, jednocześnie informując służby o zaistniałej sytuacji.


Dyspozytor numeru alarmowego 112, natychmiast wysłał zespoły medyczne pod wskazany adres. W chwili dojazdu pierwszego zespołu ratownictwa medycznego, ratownicy którzy jako pierwsi weszli do budynku poczuli zapach spalenizny, a ich czujniki do mierzenia poziomu stężenia tlenku węgla zaczęły sygnalizować niebezpieczne stężenie gazu.


Zanim ratownicy przystąpili do pomocy osobom poszkodowanym, natychmiast otworzyli okna w całym mieszkaniu w celu przewietrzenia pomieszczeń następnie ewakuowali osoby poszkodowane ze strefy zagrożenia.

Na miejsce zostały również zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej ze Sztumu i Dzierzgonia. Mieszkańcy mogą mówić o dużym szczęściu, ponieważ w porę zostały zaalarmowane służby o fakcie wystąpienia obecności tlenku węgla w pomieszczeniach budynku.

Sezon grzewczy dobiega ku końcowi, jednak warto jest zaopatrzyć się w czujniki które mogą uratować nam życie. Pamiętajmy, tlenek węgla to cichy zabójca.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar