[PILNE] Trzy osoby zginęły w pożarze budynku mieszkalnego w Malborku.

0
1497

Przed godz. 13 wybuchł pożar w budynku przy ul. Armii Krajowej w Malborku. Jak podaje Komenda Powiatowa PSP w Malborku – Lekarz stwierdził zgon trzech mężczyzn – mówi mł. bryg. Janusz Leszczewski, zastępca komendanta powiatowego PSP.

W chwili obecnej trwa akcja gaśnicza budynku mieszkalnego. Ze zgłoszenia wynikało, że w domu przy ul. Armii Krajowej zapaliła się kanapa. Chodziło o zabudowę przylegającą do budynku wielorodzinnego stojącego naprzeciwko kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Konkretnie o obiekt od strony Nogatu – podaje serwis Malbork Nasze Miasto

Po dojeździe na miejsce strażacy zastali olbrzymie płomienie i zadymienie. W środku natknęli się na nieprzytomnych trzech mężczyzn, których wynieśli na zewnątrz i przekazali zespołom ratownictwa medycznego. Niestety, lekarz stwierdził zgon wszystkich z nich. Przyczyna śmierci będzie dokładnie badania przez prokuraturę.

Najbardziej prawdopodobną hipotezą jest zaczadzenie. Podmuchy wiatru roznosiły się dym po najbliższej okolicy, tak że nawet przechodnie momentami mieli problem ze swobodnym oddychaniem. Strażacy i policjanci ewakuowali część mieszkańców.

FOT. Malbork Nasze Miasto

DODAJ KOMENTARZ:

avatar