Policjanci zabezpieczyli podrobiony towar o wartości około 100 tysięcy złotych

1
1319

Policjanci z malborskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 29-letnią kobietę, która oferowała do sprzedaży odzież oraz perfumy z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar, którego wartość wstępnie została oszacowana na sto tysięcy złotych. Za obrót towarami z podrobionymi znakami grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Malborku w piątek rano zatrzymali 29-letnią mieszkankę miasta, która za pośrednictwem jednego z portali internetowych oferowała do sprzedaży perfumy oraz odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jej mieszkaniu wody perfumowane, leginsy, skarpety i koszulki, których wstępna wartość oszacowana została na 100 tysięcy złotych.

Śledczy wykonali oględziny zabezpieczonego towaru. Policjanci ustalają skąd pochodzą podrobione ubrania i perfumy Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a w przypadku, gdy proceder był stałym źródłem dochodu kara może wynosić nawet do 5 lat.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Były mieszkaniec Recent comment authors
Były mieszkaniec
Gość
Były mieszkaniec

Ale sensacja- w Polsce można kupić dowód osobisty- legalnie z niego korzystać -nabrać towarów,kredytów i śmiać się z wymiaru sprawiedliwości. Sam miałem taki przykład gość wyłudził zaliczkę na telefon i nie wysłał. Skierowałem sprawę do Sądu,wygrałem,uzyskałem klauzulę wykonalności,musiałem poszukać komornika który się tym zajmie,po wysłaniu wyroku komornik zażądał jeszcze 200 zł na poszukiwanie majątku sprawcy oczywiście nie zapłaciłem bo by też przepadły te pieniądze.Takie rzeczy tylko w Polsce to kraj dla oszustów i złodziei a Pani trochę chciała dorobić po prostu miała pecha że dała się złapać.