Burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun wspólnie z radnymi, pracownikami MOPS oraz uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej na znak solidarności z osobami z autyzmem przyodziali pomnik Świętej Katarzyny w niebieskie barwy. Organizatorem akcji była Grupa wsparcia dla opiekunów osób niepełnosprawnych “W nas jest siła”.


2 kwietnia na znak solidarności z osobami z autyzmem, na całym świecie reprezentacyjne budynki i miejsca podświetlane zostaną na kolor niebieski. W Dzierzgoniu będzie to pomnik Świętej Katarzyny patronki naszego miasta. W związku z dniem Świadomości Autyzmu w dniu dzisiejszym z samego rana, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu, spotkali się na Pl. Wolności by uczcić ten wyjątkowy dzień.

Dzisiaj ani pewnie jutro nie będzie lekarstwa na autyzm, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby osobom z autyzmem żyło się lepiej. Niestety świadomość społeczna w kwestii autyzmu jest w Polsce bardzo niska. Jak pokazała akcja „Autyzm – całe moje życie“, reakcje na odmienne zachowanie osób z autyzmem bywają okrutne i krzywdzące. Dziecko z autyzmem jest zazwyczaj oceniane jako źle wychowane, niegrzeczne, wręcz rozwydrzone, a dorosły z autyzmem to dziwak lub „psychol”.

Dlatego powstają inicjatywy, które mają propagować wiedzę w kwestii autyzmu. Jedną z nich jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia. Fundacja SYNAPSIS, wraz z innymi organizacjami działającymi na rzecz osób z autyzmem w Polsce i na świecie, będzie celebrowała to święto, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem będzie kolor niebieski.

2
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AsiaEwa Recent comment authors
Ewa
Gość
Ewa

Czas zabrac sie za pracownikow tej instytucji,wiekszosc sama powinna isc na terapie zwlaszcza jedna gwiazda bez szkoly

Asia
Gość
Asia

To prawda!!