Policja podaje szczegóły zatrzymania włamywaczy.

1
881

Sztumscy kryminalni zatrzymali mieszkańca Elbląga, który podejrzany jest o szereg kradzieży sklepowych . Policjanci po zgromadzeniu materiału obciążającego zatrzymanego w sprawie kradzieży w sklepie przedstawili mu zarzuty. Straty poniesione przez właścicieli sklepów oszacowano na ka kwotę bliską 30 tysięcy złotych.


Na przestrzeni ostatnich dni do sztumskiej policji dochodziły informacje o kradzieżach w sklepach spożywczych na terenie powiatu. Skradziono m.in. alkohol, laptopy i produkty spożywcze. Straty poniesione przez właścicieli sklepów oszacowano na prawie 30 tysięcy złotych.

Kryminalni zajmujący się tą sprawą szczegółowo analizowali okoliczności tych przestępstw i sposób działania sprawcy. Dysponując zebranymi dzięki pracy operacyjnej informacjami podejrzewali, że bezpośredni związek z tymi zdarzeniami może mieć 34-letni mieszkaniec Elbląga. Policjanci zatrzymali mężczyznę niedaleko miejsca, w którym mieszkał.

Zebrany przez dochodzeniowców materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów za kradzieże z włamaniem do ośmiu sklepów.

Do zarzucanych mu czynów przyznał się za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego sprawdzają powiązania sprawcy z innymi kradzieżami do sklepów na terenie województwa pomorskiego . Sprawa ma charakter rozwojowy.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Loldz Recent comment authors
Loldz
Gość
Loldz

“Do zarzucanych mu czynów przyznał się za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności” Za przyznanie się, grozi 5 lat pozbawienia wolności?:)