Sławomir Broniarz „Dzisiejsza propozycja rządu zaognia konflikt”

1
630

Sławomir Broniarz przed chwilą na antenie TVN 24 skomentował propozycje rządu w sprawie proponowanych zmian płacowych dla nauczycieli jednym zdaniem „„Dzisiejsza propozycja rządu zaognia konflikt”. Czy oznacza to że ostatecznie dojdzie do strajku? W chwili obecnej nie odbyła się jeszcze konferencja prasowa wicepremier Beata Szydło.

Rząd z pomysłem i rewolucją dla nauczycieli…

Rząd przedstawi stronie społecznej nowy pakiet społeczny dla oświaty. To propozycja, która zakłada zmiany systemowe i jednocześnie – w ramach tych zmian – propozycje wzrostu wynagrodzeń – zapowiedziała wicepremier Beata Szydło przed spotkaniem ze związkowcami. Jak podaje TVN24, głos przed rozmowami zabrał także szef ZNP Sławomir Broniarz. Przekazał, że “znajdujemy się w takim punkcie, w którym pole manewru jest znakomicie ograniczone”.

“Nowe propozycje” dla związkowców wicepremier do spraw społecznych zapowiadała jeszcze w środę, po trzecim dniu negocjacji strony rządowej ze związkami zawodowymi skupiającymi nauczycieli.+

Nową propozycję przed wejściem na rozmowy z nauczycielami zapowiadał Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Mamy bardzo ciekawą, wręcz rewolucyjną propozycję dla nauczycieli – mówił, poprzedzając wystąpienie Szydło.

Nadal jedno jest pewne – brak porozumienia oznacza ogólnopolski strajk oświaty w poniedziałek 8 kwietnia. W sytuacji kiedy dojdzie do takiej sytuacji, w wielu szkołach pojawią się duże problemy kadrowe, bowiem większość nauczycieli z terenu gminy Dzierzgoń opowiedziało się za strajkiem.

Jak już informowaliśmy Państwa, gmina przygotowała się do ewentualnego strajku organizując wsparcie podległych instytucji.

O dalszej sytuacji w związku ze strajkiem będziemy Państwa informować na bieżąco!

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
pola Recent comment authors
pola
Gość
pola

Nauczyciele mają ciągle wolne i jeszcze im mało według mnie nie należy im się podwyżka.