Będzie strajk! Fiasko rozmów ZNP z Rządem.

0
382

Niemal trzy godziny trwały rozmowy ostatniej szansy przedstawicieli strony rządowej z centralami związkowymi poświęcone sytuacji w oświacie. Wicepremier Beata Szydło poinformowała po ich zakończeniu, że dwie centrale związkowe nie przyjęły rządowych propozycji. Zaakceptowała je jedynie Solidarność. “8 kwietnia zaczynamy strajk” – poinformował prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

O godzinie 19 w Centrum Partnerstwa Społecznego “Dialog” w Warszawie rozpoczęły się rozmowy ostatniej szansy poświęcone sytuacji w oświacie. Do stołu zasiedli przedstawiciele strony rządowej i związkowcy oświatowi. Broniarz: od 8 kwietnia zaczynamy strajk Spotkanie zakończyło się około godziny 21.40.

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz zaraz po zakończeniu spotkania napisał na Twitterze, że “rząd nie zgodził się na propozycje ZNP i Forum ZZ” . “Zgodnie z uchwalą ZG ZNP od 8.04 zaczynamy strajk!” – poinformował.

Apel Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu

Szanowni Państwo,

w związku z brakiem oficjalnych infromacji o porozumieniu w sprawie strajku pracowników oświaty informuję, że w razie braku informacji o zawieszeniu strajku szkoła nie bedzie jutro prowadzić zajeć dydaktycznych. Dzieciom, które dotrą do szkoły zapewnimy zajęcia opiekuńcze. Prosimy śledzić informacje w mediach. Jężeli dojdzie do zmiany sytacji poinformuję Państwa przez Librusa i stronę szkoły. Wszytkim dziękujemy za wyrozumiałość i zrozumienie.

Katarzyna Przybysz, dyrektor

DODAJ KOMENTARZ:

avatar