Dzisiaj wystartował egzamin gimnazjalny. Mimo strajku nauczycieli.

2
1005

W całym kraju – mimo trwającego od poniedziałku strajku nauczycieli – ruszył dzisiaj egzamin gimnazjalny 2019! Na początek ponad 350 tysięcy uczniów klas III gimnazjów z niemal 7 tysięcy szkół mierzy się z testem humanistycznym, sprawdzającym wiedzę z języka polskiego, historii i WOS-u.

W dzierzgońskim gimnazjum im. Jana Pawła II do egzaminy przystąpiło ponad 100 uczniów, w komisjach egzaminacyjnych zasiedli katecheci oraz księża. Dzisiejszy sprawdzian z wiedzy humanistycznej wystartował o godzinie 09:00, a uczniowie zmierzyli się z blokiem zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie.

Na ich rozwiązanie mieli 60 minut (uczniowie z dysleksją 80 minut). Drugi blok zawiera zadania z języka polskiego: ta część egzaminu rozpoczęła się o 11:00, a na rozwiązanie testu gimnazjaliści mają 90 minut (dyslektycy 135 minut).

2
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
nikosuczeń Recent comment authors
uczeń
Gość
uczeń

Nauczycielom podwyżka wynagrodzenia po prostu się należy za 3,5 godzinny dzień pracy. Mówią, że pracują jeszcze w domu przygotowując się do lekcji, sprawdzając sprawdziany itp. Co ma na to powiedzieć uczeń, którego dzień pracy wynosi 6-7 godzin a w domu musi odrobić pracę domową, przygotować się do lekcji, przerobić materiał, który nie zdążyli przerobić na lekcji, przeczytać lekturę, nauczyć się wiersza itd. na co potrzebuje minimum 4-5 godzin. I kto tu ciężko pracuje. Moim kolegom życzę powodzenia na egzaminie gimnazjalnym. A może zastrajkujemy biorąc przykład z naszych nauczycieli

nikos
Gość
nikos

Nauczycielom podwyżka się nie należy.