Strażacy uratowali mienie warte ponad 300 tys zł.

1
2264

Wczoraj przed godz. 22 doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym w Starym Targu. Na miejsce natychmiast skierowano miejscowy zastęp ochotniczej straży pożarnej, która jako pierwsza podjęła akcję gaśniczą mieszkania.

W chwili pożaru na szczęście wszyscy domownicy przebywali poza domem. Na miejsce zostały skierowane również jednostki, ze Sztumu, Bukowa i Malborka.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody na źródło ognia, oraz prowadzeniu obrony pozostałej części budynku mieszkalnego. Dzięki sprawnej akcji straży pożarnej udało się uratować budynek mieszkalny w którym zamieszkiwały dwie rodziny. W akcji ratowniczej uczestniczyło 19 strażaków oraz sześć zastępów ratowniczo gaśniczych. Przyczyna pożaru na tą chwilę nie jest znana.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ktos na pewno Recent comment authors
Ktos na pewno
Gość
Ktos na pewno

A ja wiem, jaka była przyczyna pożaru, zgłaszali sprawę wadliwej instalacji do Energi, jednak kazali załatwić sprawę samemu, więc prędzej czy później musiało do tego dojsc, po drugie, jedno mieszkanie jest doszczętnie zniszczone, przetrwało tylko mieszkanie na pierwszym piętrze.