Sztumscy policjanci wzięli udział w akcji „Kamizelki w aucie”

0
387

Wczoraj policjanci sztumskiej komendy wzięli udział w kampania „Kamizelki w aucie”, której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji pracownicy Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego wspólnie z policjantami sztumskiej drogówki rozdawali kierowcom kamizelki odblaskowe.

Dobra widoczność na drodze jest niezwykle ważna dlatego warto odblaskową kamizelkę mieć w swoim aucie.

Dobra widoczność na drodze jest niezwykle ważna, zwłaszcza w wieczory. Poprawiają ją m.in. kamizelki odblaskowe. Wczoraj pracownicy Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego razem z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji zorganizowali akcję edukacyjną pod hasłem ,,Kamizelki w aucie”. W ramach prowadzonej akcji wręczane były kierującym kamizelki odblaskowe.

Wspólne działania mają na celu również uświadomienie kierowcom jak element odblaskowy jest ważny dla nich samych. Kiedy kierowca wysiada z auta, sam staje się pieszym i powinien być jak najbardziej widoczny. Nawet podczas krótkiego przebywania poza autem powinno się używać kamizelki odblaskowej. Warto również pamiętać o swoich bliskich, by podczas poruszania się po zmroku drogą, używali elementów odblaskowych

Świadomość noszenia odblaskowych elementów po zmroku przez uczestników ruchu drogowego rośnie. Policjanci przypominają, że kierowca może dostrzec ubranego w kamizelkę pieszego lub rowerzystę już z odległości 150, a nawet 300 metrów. Idąc drogą poza terenem zabudowanym, trzeba nosić odblaski. Kto ich nie ma, może dostać 100 zł mandatu.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar