Cena paliw znów w górę. Kierowcy nie kryją złości.

0
730

Ceny paliw przed Wielkanocą w górę. Przedświąteczny tydzień może przynieść wzrost detalicznych cen paliw o 5-10 groszy na litrze. Wkrótce za litr benzyn Pb95 i diesla prawdopodobnie zapłacimy tyle samo.

Siódmy tydzień z rzędu, w ślad za drożejącą ropą naftową obserwujemy w kraju podwyżki cen benzyn. “W minionym tygodniu średnia krajowa cena benzyny Pb95 wzrosła 6 gr na litrze do 5,12 zł/l. W sumie od końca lutego ceny benzyny wzrosły już 45 gr. na litrze” – podano.

Jak podaje Radio Zet – Analitycy BM Reflex wskazali, że, “mijający tydzień przyniósł kontynuację podwyżek hurtowych cen benzyn i diesla. Pb95 w hurcie podrożała w skali tygodnia 12 gr/l brutto, diesel zaś 8,5 gr./l.”. Podkreślili, że “przedświąteczny tydzień może zatem przynieść dalszy wzrost detalicznych cen paliw o 5-10 gr./l”. Wkrótce za litr benzyn Pb95 i diesla zapłacimy tyle samo, ale jednocześnie będę to wyższe kwoty. “Aktualnie benzyna Pb95 na krajowych stacjach jest średnio o 6 gr na litrze tańsza niż olej napędowy, za który póki co płacimy średnio 5,18 zł/l.” – wyjaśnili.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar