Poniedziałek – 15 kwietnia – to ósmy dzień bezterminowego strajku nauczycieli, zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Jednocześnie to pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty. Ponad 377 tys. uczniów z 12,7 tys. szkół o godz. 9 przystąpiło do egzaminu z języka polskiego.

W naszej gminie egzaminy odbywają się w trzech szkołach, w Dzierzgoniu, Bruku oraz Bągarcie. Jak informuje Anna Zalewska w czasie konferencji prasowej – wszystkie egzaminy ze wszystkich szkołach odbyły się zgodnie z procedurami i zgodnie z prawem, bez jakichkolwiek zakłóceń.

Kontrole w szkołach…

Pracownicy kuratoriów oświaty naciskają na dyrektorów szkół, które uczestniczą w proteście – wynika z nieoficjalnych ustaleń reportera RMF FM. W niektórych szkołach nauczyciele wprost usłyszeli, że za kontynuowanie strajku grożą im konsekwencje dyscyplinarne.

Dyrektorzy są na przykład informowani o tym, że niedługo w szkołach pojawią się kontrolerzy z kuratoriów, którzy sprawdzą, jak realizowana jest podstawa programowa. Nie ma jednak ani konkretnej daty, ani pisma – takie informacje są przekazywane telefonicznie. Jeden z dyrektorów, z którym rozmawiał reporter RMF FM Patryk Michalski, dostawał anonimowe ostrzeżenia oraz pytania, czy zdaje sobie sprawę, że jeżeli będzie wspierał strajk, to może stracić pracę.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar