Turnus Uśmiechu dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Uśnicach

0
663

Czym są Turnusy Uśmiechu?

Bezpłatne 12-dniowe pobyty 50-cio osobowych zorganizowanych grup dzieci i młodzieży wraz z opiekunami i kadrą pedagogiczno-wychowawczą w ośrodku fundacji w Wiśle. W zależności od rodzaju turnusu oraz potrzeb edukacyjnych i rozwojowych poszczególnych grup, wspieramy realizację programu edukacyjnego, terapeutycznego lub usamodzielniającego. Turnusy Uśmiechu organizujemy wspólnie ze szkołami i organizacjami pozarządowych od trzynastu lat. Aby przyjechać do Wisły, organizacje, szkoły i inne placówki oświatowo-wychowawcze zapraszamy do udziału w konkursach na najlepsze pomysły na turnus.

Na turnusy terapeutyczne jesienią 2019 roku zapraszamy następujące ośrodki, które przedstawiły najciekawsze pomysły na zajęcia terapeutyczne i integrację społeczną dzieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zgłoszone pomysły.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Krystyny Jankowskiej w Uśnicach

„Anielska misja – autonomia Anioła. Tworzymy przedstawienie”

Turnus ma pomóc dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi uwierzyć w siebie i pozwolić na przeżycie dwunastu dni inaczej niż zwykle. Uczniowie wezmą udział w zajęciach choreoterapii, arteterapii, jogi, terapii integracji bilateralnej. Pomysłodawcy turnusu planują utworzenie zespołów, które będą ze sobą współpracowały, co pozwoli na wzajemne uczenie się, rozwijanie autonomii, empatii oraz swobody wyboru. Główny gwóźdź programu to przedstawienie w wykonaniu uczniów pod tytułem „Ja Anioł – niewidzialny, a jednak istniejący”.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar