Trwa remont ul. Traugutta w Dzierzgoniu.

0
460

Na początku kwietnia rozpoczął się długo oczekiwany przez mieszkańców remont ul. Traugutta w Dzierzgoniu. W trakcie prowadzenia prac na ulicy mogą się pojawić problemy z parkowaniem oraz poruszaniem się pojazdów po drodze. Ulica ta prowadzi między innymi do Warsztatów Terapii Zajęciowej, szkoły, wielu budynków mieszkalnych, a także hurtowni budowlanej.

W trakcie remontu zostanie wymieniona nawierzchnia drogi, chodnik oraz pojawią się miejsca parkingowe dla pojazdów, co usprawni poruszanie się pojazdom w obu kierunkach. Gmina Dzierzgoń również jeszcze przed rozpoczęciem prac przeprowadziła prace wodno-kanalizacyjne na odcinku drogi.

Aktualnie prace skupiają się na wytyczeniu i przygotowaniu miejsc parkingowych oraz ułożeniu chodnika. Kolejnym ważnym etapem w remoncie będzie wyłożenie nowego asfaltu. Jak udało nam się ustalić koniec prac przewidziany został na koniec maja.

Burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun oraz przedstawiciele powiatu sztumskiego spotkali się wczoraj z wykonawcą robót w celu sprawdzenia czy wszystko idzie zgodnie z planem. Na chwilę obecną nie ma powodu do obaw żeby termin zakończenia prac uległ zmianie.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar