Wypadek motocyklisty w Malborku. Do pomocy wysłano karetkę z Dzierzgonia.

0
1876

Po godz. 12 we wtorek na alei Rodła w Malborku lądował śmigłowiec LPR. Zabrał do szpitala mężczyznę, który kilkadziesiąt minut wcześniej ucierpiał w wypadku.

Do zdarzenia z udziałem kierującego skuterem doszło około godz. 11.30 na pasie w kierunku Tczewa, przy zjeździe do stacji paliw Lotos i Galerii Dekada.

– Ze zgłoszenia wynikało, że poszkodowany jest nieprzytomny, ale po dojeździe na miejsce naszych zastępów okazało się, że jest z nim kontakt. Poszkodowany ma uraz głowy i miednicy – wyjaśniał nam mł. bryg. Robert Licznerski, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP w Malborku.Ratownik z zespołu ratownictwa medycznego uznał, że obrażenia są na tyle poważne, iż potrzebny jest szybki transport do szpitala specjalistycznego. Początkowo śmigłowiec LPR miał zwyczajowo lądować przy Komendzie Powiatowej PSP, ale pilot ostatecznie postanowił usiąść na drodze krajowej przy miejscu wypadku.

Splot zdarzeń sprawił, że pomoc była utrudniona. Jak się dowiedzieliśmy w malborskiej PSP, z pomocą przyjechał zespół ratownictwa medycznego z Dzierzgonia, bo ZRM-y z miejscowego szpitala były zajęte w tym czasie. To samo dotyczy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przysłano ekipę z Olsztyna, bo ta z Gdańska w tym samym czasie była potrzebna gdzie indziej.

Pisaliśmy wcześniej

Na wysokości Galerii Dekada Motocyklista najechał na samochód. Są poważne utrudnienia w ruchu. Policja informuje o objazdach. Z Alei Rodła można skręcić na ul. Chopina lub skorzystać z objazdu przez ul. Kościuszki.

W chwili obecnej na miejscu wypadku wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowanemu udzielana jest pomoc medyczna. Na miejscu są również policjanci i strażacy.

Jak podaje Radio Malbork ruch na głównej arterii miasta jest zamknięty dla ruchu. Policja wprowadziła objazdy.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar