W salach Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu odbył się XII Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu sztumskiego pt. “Stół Wielkanocny”.

Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia, sołectwa, także placówki oświatowe i opiekuńcze przygotowały piękne świąteczne stoły z tradycyjnymi potrawami. Jurorzy oceniali wystrój stołu, wielkanocne koszyki ze święconką, uczestnicy prezentowali też piosenki oraz kreacje mody.

W łącznej punktacji najlepsi okazali się gospodarze – Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu, wyprzedzając “MIkołajczanki” z Mikołajek Pomorskich. Na trzecim miejscu ex aequo Koło Gospodyń Wiejskich w Dworku (gmina Mikołajki Pomorskie) oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kołozębiu.

Laureatom gratulowali starosta Sylwia Celmer i wicestarosta Kazimierz Szewczun. Kanclerz Wielkiej Konfraterni Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła**Witold Cyranowicz** ufundował nagrodę za najlepszy mazurek. Wręczono też nagrody zdobyte przez uczniów “Norwida” w konkursie “Ryby, raki i ślimaki”.

1
DODAJ KOMENTARZ:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
eryk Recent comment authors
eryk
Gość
eryk

Fajna impreza , a i najeść się można na krzywy ryj.