Nie żyje Izabela Skrybant-Dziewiątkowska.

0
1164

Nie żyje Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, piosenkarka, liderka Tercetu Egzotycznego. Artystka odeszła w wieku 80 lat po walce z ciężką chorobą. Informację o śmierci przekazał jej zespół.

“Z ogromnym bólem zawiadamiamy, że rano 1.05.2019 r., po walce z ciężką chorobą zmarła Izabela Skrybant-Dziewiątkowska – ikona polskiej sceny muzycznej, liderka Tercetu Egzotycznego” – napisano na oficjalnym Facebooku grupy.

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska była wokalistką Tercetu Egzotycznego od samego początku, od 1963 roku. Artystka zmagała się rakiem trzustki. O chorobie dowiedziała się przypadkiem.

– Rok temu dowiedziałam się, że mam raka trzustki. Nie załamałam się, od razu powiedziałam profesorowi: niemożliwe – nie miałam raka, nie mam i mieć nie będę. Nie dopuszczałam do siebie myśli, że ten rak jest we mnie (…). Wszyscy mi mówili: Iza, jaka ty jesteś żółta na twarzy. Ja tego nie widziałam. Myślałam, że jestem tak pięknie opalona. Na następny dzień po festiwalu pojechałam do lekarza i okazało się, że mam żółtaczkę.

Pogotowie mnie zabrało z przychodni do szpitala, zrobili wszystkie badania i okazało się, że oprócz żółtaczki mam raka: 10 tys. komórek nowotworowych na badaniach wykazało – dużo, bardzo dużo. Tak więc tego raka wykryli mi przy okazji – mówiła w ubiegłym roku w rozmowie z serwisem Wloclaw.Naszemiasto.pl. Ujawniła wówczas, że ze względu na rozrusznik serca nie można było wykonać operacji wycięcia nowotworu, dlatego podjęła leczenie radioterapią.

DODAJ KOMENTARZ:

avatar